Предмет: Химия,
автор: spidgorna007
Визначити вихід ферум (ІІ) сульфіду, якщо із заліза масою 150г в реакції з сіркою добули ферум (ІІ) сульфід масою 120г.
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Дано:
маса заліза (Fe) = 150 г
маса отриманого ферум (II) сульфіду (FeS) = 120 г
Потрібно визначити масу ферум (II) сульфіду, який утворюється при реакції заліза із сіркою.
У цій реакції залізо (Fe) і сірка (S) з'єднуються, утворюючи ферум (II) сульфід (FeS) за наступним рівнянням:
Fe + S → FeS
Молярна вага FeS = 56,85 г/моль.
Молярна маса Fe = 55,85 г/моль.
Кількість речовини заліза, що знадобилася реакції, можна визначити, поділивши масу заліза з його молярну масу:
n(Fe) = m(Fe) / M(Fe) = 150 г / 55,85 г/моль = 2,683 моль
Так як стехіометричний коефіцієнт Fe реакції дорівнює 1, то кількість речовини FeS, отримане в результаті реакції, також дорівнює 2,683 моль.
m(FeS) = n(FeS) × M(FeS) = 2,683 моль × 56,85 г/моль = 152,39 г
spidgorna007:
ДЯКУЮ
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: ki447089
Предмет: География,
автор: zenasuhodolskiyj
Предмет: Алгебра,
автор: vsosunovyc
Предмет: Русский язык,
автор: rustamsemb7
Предмет: Русский язык,
автор: nedoem