(допоможіть будь ласочка)
Дані:
Pатм = 102 кПа
l = 100 см,
h1 = 30 см, l1 = 97,1 см;


Ответы
Ответ:
P1 = Pатм + ρgh1,
де Pатм – атмосферний тиск, ρ – щільність рідини (припускаємо, що це вода), g – прискорення вільного падіння, h1 – висота рівня рідини над точкою 1.
Підставляючи дані, отримаємо:
P1 = 102 кПа + 1000 кг / м ^ 3 x 9,81 м / с ^ 2 x 0,3 м = 102,94 кПа.
Також з наданих даних можна розрахувати тиск у точці 2 (на висоті l - l1) рідини, що знаходиться в трубці:
P2 = Pатм + ρgh2,
де h2 = l – l1 – h1 – це висота рівня рідини в трубці над точкою 2.
Підставляючи дані, отримаємо:
h2 = 100 см - 97,1 см - 30 см = 42,9 см
P2 = 102 кПа + 1000 кг / м ^ 3 x 9,81 м / с ^ 2 x 0,429 м = 106,34 кПа.
Таким чином, тиск у точці 1 становить 102,94 кПа, а тиск у точці 2 становить 106,34 кПа. Різниця тисків між цими точками викликає перебіг рідини в трубці.