Як ви розумієте слова історика, що «Національний рух є насамперед апос- тольство»? Пригадайте (за допомогою підручника або інших джерел) факти життя й діяльності керівників українського руху на західноукраїнських землях і підтвердіть (спростуйте) цю тезу.
Ответы
Ответ:
Керівники українського руху на західноукраїнських землях, такі як Євген Коновалець, Андрій Мельник, Степан Бандера і Роман Шухевич, були міжнародними дипломатами, які змушені були шукати підтримки для своєї боротьби за національну незалежність.
Наприклад, у 1941 році, коли Німеччина захопила Західну Україну, Бандера оголосив створення незалежної Української держави і запропонував Гітлеру союз між Україною та Німеччиною. Проте, у листопаді 1941 року, Бандеру було заарештовано нацистами і утримувалося в концтаборі Сашенхаузен до 1944 року.
Крім того, упродовж того ж 1941 року, Коновалець зустрічався з представниками влади під час свого перебування в Кракові та вів переговори з представниками українського напрямку, таким як Степан Ленкавський та Юрій Липа. У центрі їхньої уваги було досягнення української автономії в межах польської держави.
Отже, на основі дійсних фактів можна сказати, що національний рух на західноукраїнських землях не був насамперед апостольством, а вимагав дипломатичних дій та підтримки, щоб домогтися своєї мети.