Предмет: История, автор: Аноним

проаналізувати
Будь ласка допоможіть..зміст «гетьманських (договірних) статей» (на вибір), Гадяцької угоди,
Конституції Пилипа Орлика; визначити на цій основі устрій української
гетьманської держави, порядок її взаємин з Московською державою (Річчю
Посполитою / Шведською імперією) та поміркувати, якою мірою кожен з цих
документів гарантував права і вольності правлячого стану, суверенітет Козацької
держави.

Ответы

Автор ответа: lolnet439
23

Ответ:

Гетьманські (договірні) статті були угодою між українським гетьманом Іваном Мазепою та шведським королем Карлом XII у 1708 році. Угода передбачала взаємну допомогу в боротьбі проти Росії, а також захист прав і свобод українського народу. Вона також встановлювала порядок взаємин між Україною та Швецією, зокрема щодо торгівлі та військової співпраці.

Гадяцька угода була укладена між Річчю Посполитою та гетьманом Іваном Виговським у 1658 році. Угода передбачала збереження автономії України та гарантувала права козацького стану. Вона також забезпечувала захист від нападів турків та татар.

Конституція Пилипа Орлика була прийнята в 1710 році під час еміграції гетьмана Івана Мазепи до Словаччини. Конституція передбачала створення незалежної української держави з конституційним правлінням. Вона також гарантувала права і свободи всіх верств населення, забороняла кріпосництво та забезпечувала незалежність судової влади.

На основі цих документів можна зробити висновок, що устрій української гетьманської держави передбачав автономію та права козацького стану. Взаємини з Московською державою були складними через постійну боротьбу за владу на території України. Гадяцька угода та гетьманські (договірні) статті гарантували захист прав і свобод українського народу від іноземного вторгнення. Конституція Пилипа Орлика була спробою створити незалежну українську державу з конституційним правлінням, що забезпечувало права і свободи всіх верств населення. Однак, через складну політичну ситуацію на території України, ця спроба не була успішною.

Объяснение:

требую спасибо и лудшый ответ)))


vasilinasorobura5: дякую
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Vikxzs
Помогите пожалуйста
Среди приведенных ниже фамилий выберите те, которые никогда не склоняются, объясните причину этого. Назовите фамилии, которые склоняются в определенных условиях. Обоснуйте свою точку зрения.
Абава, Абрамчик, Авсиевич, Алёха, Антощук, Аракчаа, Ария, Ашомко, Барабаш, Бауэр, Бахман, Бейлей, Беккер, Бенгель, Беркаль, Беспрозванных, Бирих, Богданович, Бойко, Бонч-Бруевич, Борбат, Борзых, Борисяк, Бохан, Бру, Будкевич, Вайнерман, Васильченко, Вебер, Ведюк, Вовк, Вигуль, Воробей, Воробович, Вульф, Газенбуш, Галак, Гарбер, Гертнер, Гобети, Гоголь, Голик, Головач, Горелик, Горенштейн, Гофланд, Граудиня, Гречко, Гречуха, Гринь, Грицай, Гузь, Гуревич, Гуртовенко, Гутман, Дагава, Дагау, Дакай, Домбаа, Даржай, Джаньян, Джафарли, Диприх, Донских, Дрозд, Дубяга, Дугер, Дьячок-Тарасов, Ержикевич, Журба, Загреб, Зарва, Заремба, Заройц, Змиюк, Калюга, Каменщик, Карпель, Катречко, Каширских, Ким, Кнопка, Ковалец, Ковальчук, Коврижных, Козик, Козырь, Кольман, Король, Короткевич.
Предмет: Химия, автор: usereldo3825