1. Який вплив мали конституційні реформи на становище українського населення?
2. У чому полягала принципова відмінність у позиціях народовців і москвофілів?
3. Охарактеризуйте форми та наслідки діяльності народовців.
4. З’ясуйте роль «Просвіти» в суспільно-політичному русі.
5. Яке значення в житті Західної України відіграло Літературно-наукове товариство ім. Шевченка?
6. Що спільного й особливого було в розвитку національно визвольного руху Наддніпрянщини і Західної України?
Ответы
Ответ:
Конституційні реформи мали значний вплив на становище українського населення. Після прийняття конституції в 1906 році українські політичні партії стали законними, що сприяло збільшенню їх впливу на суспільство. Також, конституційні реформи забезпечили деякі права українському населенню, зокрема, право на свободу слова та зібрань.
Принципова відмінність у позиціях народовців та москвофілів полягала в їхньому ставленні до російської імперії. Народовці прагнули до створення автономії для України в межах Російської імперії, а москвофіли вважали, що Україна повинна бути повністю підконтрольною Москві.
Народовці активно займалися політичною діяльністю та боротьбою за права українського народу. Вони створювали політичні партії, видавали газети та журнали, організовували зібрання та демонстрації. Народовці також відіграли важливу роль у створенні та розвитку української культури.
«Просвіта» була важливою організацією в суспільно-політичному русі. Вона пропагувала українську мову та культуру, займалася освітою населення та боротьбою за права українського народу. «Просвіта» також стала місцем об'єднання українських інтелектуалів та політичних активістів
Літературно-наукове товариство ім. Шевченка було однією з ключових організацій українського національного відродження в Західній Україні. Воно було створено в 1873 році у Львові та відіграло важливу роль у збереженні та розвитку української культури та мови. Літературно-наукове товариство проводило наукові дослідження, організовувало лекції та конференції з різних галузей науки та мистецтва. Воно було основоположником української наукової та культурної еліти.
Національно визвольний рух в Наддніпрянщині та Західній Україні мав багато спільного, але і був особливим в різних регіонах. Обидва регіони зазнали підгніту владою Російської імперії та мали обмежені можливості для розвитку української культури та національної свідомості. У той же час, вони були сполучені спільною мовою, культурою .