Предмет: Химия, автор: bogdanapilipcuk310

Знайти масову частку оксигену в оксидах: СаО, Fe2O3, P2O5. Даю багато балів! Спам-бан!​

Ответы

Автор ответа: kent228one
1

Ответ:

Масова частка оксигену в оксидах - це відношення маси оксигену до маси всього оксиду⁵. Щоб знайти масову частку оксигену в оксидах СаО, Fe2O3, P2O5, треба знати відносні атомні маси елементів і застосувати формулу⁵:

ω=Ar×nMr×100%

де ω - масова частка елемента; Ar - відносна атомна маса елемента; n - кількість атомів елемента в формулі речовини; Mr - відносна молекулярна маса речовини.

Використовуючи дану формулу і таблицю Менделєєва, можна обчислити масові частки оксигену в заданих оксидах:

СаО: ω=16×156+16×100%=40%

Fe2O3: ω=16×356+48×100%=69.9%

P2O5: ω=16×510+30×100%=56.4%


bogdanapilipcuk310: Дякую!♥️
kent228one: зроби будь ласка най кращя відповідь
bogdanapilipcuk310: Обов'язково, як тільки з'явиться табличка :)
kent228one: Дякую
Похожие вопросы