Предмет: Физика,
автор: sofifennich
Задача 1. В електричне коло послідовно з'єднали два провідники, опори яких дорівнюють відповідно 5 Ом і 8 Ом. Обчисліть напругу на кожному провідникові та загальну напругу, якщо сила струму в колі 0,5 А. (Рис.1) Задача 2. Два провідники з опором 10 Ом і 15 Ом з'єднані паралельно й підключені до напруги 18 В. Визначте силу струму в кожному провіднику й силу струму до розгалуження кола. (Рис.2)
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Задача 1:
За законом Ома, напруга на провіднику дорівнює добутку сили струму на його опір: U = IR.
Отже, напруга на першому провіднику дорівнює 50,5 = 2,5 В, а на другому - 8*0,5 = 4 В.
Загальна напруга в колі дорівнює сумі напруг на кожному провіднику: 2,5 + 4 = 6,5 В.
Задача 2:
За законом Ома, сила струму в кожному провіднику дорівнює добутку напруги на його обернений опір: I = U/R.
Отже, сила струму в першому провіднику дорівнює 18/10 = 1,8 А, а в другому - 18/15 = 1,2 А.
Сила струму до розгалуження кола дорівнює сумі сил струму в кожному провіднику: 1,8 + 1,2 = 3 А.
Объяснение:
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: zilolajalilova23
Предмет: Математика,
автор: annavalkiv119
Предмет: Алгебра,
автор: zeyrakynerkezhan
Предмет: Русский язык,
автор: aslanəz
Предмет: Геометрия,
автор: nickqwert96