хоча б одну задачу будь ласка༎ຶ‿༎ຶ

Ответы
Ответ:
1. Відповідь: Успадкування неповне зчеплене зі статтю, жінка є дигетерозиготою для катаракти і полідактилії, а чоловік є гомозиготою для нормальних ознак. У потомстві очікується 50% народження дітей з катарактою та нормальними пальцями, 50% з нормальними очима та пальцями.
2. Відповідь: Успадкування зчеплене зі статтею, мутовані гени знаходяться на Х-хромосомі. Самка утворює дві типи гамет: 50% з X-хромосомою з нормальним геном і 50% з X-хромосомою з мутованим геном. У самця ген має тільки один, тому утворюється один тип гамет з нормальним геном і один тип гамет з мутованим геном. Таким чином, у шлюбі можливе народження дочки з безочністю та нормальними крилами з вірогідністю 0,5% і синів з нормальними очами та вигнутими крилами з вірогідністю 0,5%.
3. Відповідь: Успадкування зчеплене зі статтею, мутовані гени знаходяться на Х-хромосомі. Жінка є гетерозиготою для дальтонізму, але не має гемофілії. Чоловік є хворим на дальтонізм. Вирогідність народження дітей з обома аномаліями одночасно дорівнює добутку вірогідностей народження дітей з кожною з аномалій окремо, а саме: P(дальтонізм) * P(гемофілія) = 1/2 * 1/2 = 1/4.
4. Відповідь: Успадкування зчеплене зі статтею, мутовані гени знаходяться на Х-хромосомі. Жінка є гетерозиготою для нічної та кольорової сліпот, бо успадкувала по одному мутованому гену від кожного батька. Батько же носій однієї з аномалій. Вирогідність народження дітей з обома аномаліями одночасно дорівнює добутку вірогідностей народження дочки з кольоровою сліпотою та синів з нічною сліпотою. Так як жінка є дигетерозиготою, то утворення гамет успадковується по принципу міжвіддального сумішування, тому вірогідність виродження таких гамет дорівнює 1/4. Отже, P(діти з обома аномаліями) = P(дочка з кольоровою сліпотою) * P(син з нічною сліпотою) = 1/4 * 1/2 = 1/8.
Объяснение:
вродь так