Предмет: Физика,
автор: anotochkafex
Якою має бути висота стовпа води у водо- напірній башті, щоб тиск води в крані квар- тири На п'ятому поверсі дорівнював 200 кПа, Висота одного поверху 3 м, кран міститься на висоті 1 м від підлоги.
Ответы
Автор ответа:
3
Ответ:
Для розв'язання цієї задачі використовується формула для гідростатичного тиску:
p = ρgh
де p - тиск, ρ - щільність рідини, g - прискорення вільного падіння, h - висота рідини.
Спочатку знайдемо висоту води у водо-напірній башті за допомогою формули:
p = ρgh
200 кПа = (1000 кг/м³) * g * h
h = 200000 Па / (1000 кг/м³ * 9,81 м/с²) ≈ 20,39 м
Отже, висота стовпа води у водо-напірній башті повинна дорівнювати близько 20,39 м.
Оскільки кран знаходиться на висоті 1 м від підлоги, то висота стовпа води до крана становитиме:
h = 20,39 м - 1 м - 15 м (висота чотирьох поверхів) = 4,39 м
Тому висота стовпа води у водо-напірній башті повинна бути не менше 4,39 м.
anotochkafex:
Дякуююю
Похожие вопросы
Предмет: Информатика,
автор: alinawwics
Предмет: Английский язык,
автор: daradara4517
Предмет: История,
автор: andreydudnyk220
Предмет: Математика,
автор: varnavskiydanil19
Предмет: Русский язык,
автор: coolshift