Предмет: Физика, автор: lerka9373

Яка середня кінетична енергія руху молекул гелію,що має при тиску 100кПа густину 0.12 кг/м3.Обчисліть середню квадратичну швидкість руху молекул і температуру газу за цих умов. з рішенням ТЕРМІНОВО

Ответы

Автор ответа: ruslanfeya5
2

Ответ:

Для розрахунку середньої кінетичної енергії руху молекул гелію скористаємося формулою:

E = (3/2) k * T

де k-постійна Больцмана, t-температура в кельвінах. Для гелію k = 1.380649 x 10^-23 Дж/К.

З рівняння стану ідеального газу можемо визначити середню квадратичну швидкість руху молекул гелію:

v^2 = (3 * p) / m

де p-тиск газу, m-маса однієї молекули гелію. Для гелію молярна маса M = 4.003 г/моль, тому маса однієї молекули буде m = M / N_A, де N_A = 6.02214076 * 10^23 молекул/моль - постійна Авогадро.

Таким чином, середня кінетична енергія молекул гелію:

E = (3/2) k * T = (3/2) * 1.380649 x 10^-23 Дж/до * T

P = 100 кПа = 10^5 Па, щільність гелію rho = 0.12 кг / м^3

m = M / N_A = (4.003 / 1000) / 6.02214076 * 10^23 = 6.645 x 10^-26 кг

v^2 = (3 * p) / m = (3 * 10^5 Па) / 6.645 x 10^-26 кг = 1.795 x 10^20 м^2/з^2

Використовуючи середню кінетичну енергію E, знайдемо температуру T:

E = (3/2) k * T

T = (2/3) E / k = (2/3) * ((3/2) * k * T) / k = T

T = E /(1.5 * k) = (1.795 x 10^20 Дж) / (1.5 * 1.380649 x 10^-23 Дж / до) = 3469 до

Відповідь: середня кінетична енергія руху молекул гелію при тиску 100 кПа і щільності 0.12 кг/м^3 дорівнює 1.795 x 10^20 м^2/з^2, середня температура газу в цих умовах становить близько 3469 К.

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: dashaprogonnaya777
Предмет: Геометрия, автор: kladkoksusa709
Предмет: Химия, автор: qqwt