Предмет: География, автор: bacsik2010

Опис двох природоохоронних об"єктів (ЮНЕСКО)

Ответы

Автор ответа: akimkusko
1

Ответ:

1. Національний парк Крюгер, ПАР Національний парк Крюгер, розташований на північному сході ПАР, був заснований в 1898 році і є одним з найвідоміших природоохоронних об'єктів ЮНЕСКО. Він займає площу понад 19 000 квадратних кілометрів і є домом для близько 147 видів ссавців, у тому числі понад 5000 слонів, 1700 левів і 1000 леопардів. У парку також мешкає понад 517 видів птахів та безліч інших тварин, таких як антилопи, зебри, жирафи та буйволи.

2. Національний парк Йосеміті, США Національний парк Йосеміті розташований в горах Сьєрра-Невада в штаті Каліфорнія і був створений в 1890 році. Парк займає площу понад 3000 квадратних кілометрів і відомий своїми високими водоспадами, величезними секвойями та прекрасними долинами. Він також славиться багатством видів тварин, включаючи понад 400 видів птахів, ведмедів, койотів, оленів та інших тварин. У парку є безліч туристичних маршрутів, кемпінгів та інших об'єктів інфраструктури, що робить його популярним місцем відпочинку для туристів з усього світу.

Автор ответа: dimali2017
0
  1. ЮНЕСКО — заснована 1945 року спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй, місія якої — зміцнювати мир та безпеку через співробітництво країн в освіті, науці, культурі. Програми ЮНЕСКО спрямовані на доступ до освіти, міжнародну наукову співпрацю, збереження і захист об’єктів матеріальної і нематеріальної культурної спадщини, вільне поширення інформації тощо.
  2. Україна є членом ЮНЕСКО з 1954 року. За цей час країна ініціювала низку міжнародних програм і проєктів, зокрема, дала поштовх до розробки i прийняття у 1978 році Декларації про расу та расові забобони. Після тимчасової окупації Криму Росією ЮНЕСКО проводить моніторинги ситуації на півострові у сфері своєї компетенції.
  3. Станом на 2020 рік шість українських культурних об’єктів і один природний належать до Списку всесвітньої спадщини, три елементи внесено до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини людства, низка біосферних заповідників входять до Всесвітньої мережі біосферних резерватів.

Геодезична дуга Струве

Це мережа опорних геодезичних пунктів, закладених протягом 40 років у XIX ст. Дуга довжиною 2820 км простягається через територію десяти європейських країн, від Баренцового до Чорного моря. Її південна межа знаходиться в Україні, на березі річки Дунай в селі Стара Некрасівка.

На основі вимірювань дуги 25-го меридіану вдалося майже точно визначити розміри і форму Землі.

Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його Хора

. Херсонес Таврійський був класичним грецьким полісом з демократичною системою управління.

Херсонес Таврійський був важливим політичним і економічним центром Північного Причорномор’я, де відбувався культурний обмін між Грецькою, Римською, Візантійською імперіями та населенням на північ від Чорного моря. Відіграв вирішальну роль у поширенні християнства в Південно-Східній Європі.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: sadykovaalima306
Предмет: Математика, автор: nxbxbdbdbsbbs
Предмет: Физика, автор: vamnedano
Даю 100 баллов.
Отметьте те строки в таблице, в которых правильно соотнесены вид излучения, его природа и свойства. (2 ПРАВИЛЬНЫХ ОТВЕТА ) *


1.Вид излучения: α-излучение ; Природа излучения: Поток нейтронов; Свойства излучения: Малая проникающая способность


2.Вид излучения: β-излучение; Природа излучения: Поток электронов; Свойства излучения: Средняя проникающая способность


3.Вид излучения: γ-излучение; Природа излучения: Поток электронов; Свойства излучения: Высокая проникающая способность


4.Вид излучения: α-излучение; Природа излучения: Поток ядер атома гелия; Свойства излучения: Малая проникающая способность


5.Вид излучения: β-излучение; Природа излучения: Поток фотонов; Свойства излучения: Средняя проникающая способность


6.Вид излучения: γ-излучение; Природа излучения: Поток ядер атома водорода; Свойства излучения: Высокая проникающая способность