Предмет: Физика, автор: dachaleonova0609

Знайдіть кут падіння світла і показник заломлення рідини, якщо кут заломлення 45°, а кут між відбитим променем та заломленим становить 105°.

Ответы

Автор ответа: alisxxww
2
Закон заломлення світла говорить, що співвідношення синусів кутів падіння і заломлення однакове для даної пари середовищ. Тобто ми можемо записати:

n₁ sin θ₁ = n₂ sin θ₂

де n₁ та n₂ - показники заломлення першої та другої рідини, а θ₁ та θ₂ - кути падіння та заломлення відповідно.

Якщо кут заломлення 45°, то ми можемо записати:

n₁ sin θ₁ = n₂ sin 45°

Також за умовою кут між відбитим променем та заломленим становить 105°, тому кут падіння можна знайти як:

θ₁ = 180° - 45° - 105° = 30°

Підставляючи ці значення в попередній вираз, маємо:

n₁ sin 30° = n₂ sin 45°

n₁ = n₂ (sin 45° / sin 30°) = n₂ (1.414 / 0.5) = 2.828 n₂

Таким чином, показник заломлення першої рідини дорівнює 2.828 разів показнику заломлення другої рідини.

Отже, кут падіння світла становить 30°, а показник заломлення рідини дорівнює 2.828.

bandera8njavczyk: а що це за друга рідина? перепрошую, якщо мої очі десь оминули відповідь на моє запитання
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: lerikgnat
Предмет: Математика, автор: lukashnatalia5
Предмет: Математика, автор: mikhailivanovich54