Предмет: Литература, автор: natalakidalova659

II. Княжа Україна" 1. Що означає назва «Заспів»? Прочитайте початок цієї частини. Чому автор обрав саме такий початок? 2. ЧОМУ Втор багато уваги приділяє згадкам про різних богів? Із чого можна дізнатися, що в уривку йдеться про язичництво? 3. Як ви розумієте слова з тексту «...так довго в хмарах // Сонце рiдноï землі»? 4. Про що саме автор розкаже далі в книжці «Княжа Україна»? Чому вона має саме таку назву? 5. Якою бачить поет Украïну в старовину? 6. Чому князь Олег вирушив у похід на Царгород? 7. До яких військових хитрощів удався Олег перед Царгородом? Чому? 8. Які вимоги поставив князь Олег цареві? Чи домігся свого? 9. Що означав український щит на воротах Царгорода? 10. Визначте риси характеру Олега та його воїнів. 11.Чи може слугувати діяльність Ярослава Мудрого зразком для сучасних керівників держави? Чи повинні й ми з вами дослухатися до порад, які князь дав своїм синам? Чому? 12. Чи актуальною є на сьогодні книжка «Княжа Украïна»?
Хто знає допоможіть​

Ответы

Автор ответа: halifalatif566
2

Ответ:

Объяснение:

1.Назва "Заспів" означає початок співу, або ж подію, коли починають співати. Автор обрав такий початок, щоб показати, що книга буде про історію українського народу та його культуру, що має велике значення в нашому житті, як спів.

2.Автор приділяє багато уваги згадкам про богів, щоб показати, як важливо було релігійне життя в той час. З тексту можна дізнатися, що в уривку йдеться про язичництво, оскільки згадуються боги Сонця, Місяця, землі та інші язичницькі божества.

3.Слова "так довго в хмарах // Сонце рiдноï землі" можуть означати, що в давнину в Україні було багато хмарних днів, і тому сонце здавалось довго відсутнім, або ж це може бути символом того, що Україна була довго під іноземним впливом та незалежність її довго не приходила.

4.У книзі "Княжа Україна" автор розповідає про історію України, її культуру та релігію, а також про події того часу, зокрема про похід князя Олега на Царгород. Книжка має таку назву, оскільки вона присвячена історії України за часів князівства.

5.Поет бачить Україну в старовину як велику державу з великою культурою та могутнім військом, яка мала свій вплив на інші країни того часу.

6.Князь Олег вирушив у похід на Царгород з метою помститися варягам за смерть свого попередника.

7.Князь Олег використовував різні військові хитрощі, зокрема, він просив українських вояків переспівати пісню, яку вони зазвичай співали на війні. Це допомогло їм підійти ближче до мурів Царгороду, де вони співали цю пісню, яка, як виявилось, була відома й у самого царя.

8.Князь Олег поставив цареві вимогу відступити від Києва та передати йому частину своєї країни. У випадку відмови, Олег обіцяв напад на Царгород. Цар відмовився від цих вимог, і Олег дійсно захопив Царгород.

9.Український щит на воротах Царгорода означав, що місто перейшло під контроль князя Олега. Щит був символом захисту, а український щит на воротах Царгорода вказував на те, що місто тепер захищене князем Олегом і його воїнами.

10.В тексті намалювано Олега як сильного, відважного та розумного князя, який міг використовувати хитрощі для досягнення своїх цілей. Він здатний вести війну з іншими державами, але також міг укладати мирні договори. У княжій армії панувала дисципліна, і воїни виконували всі його накази. Ці риси характеру роблять його визначною фігурою української історії.

11.Ярослав Мудрий був визнаний не тільки мудрим і справедливим правителем, але й успішним дипломатом, здатним укладати мирні договори та підтримувати добрі стосунки з іншими державами. Також він підтримував культуру, освіту та науку, що робило його правління більш ефективним та розвиненим.Отже, можна вважати, що діяльність Ярослава Мудрого може слугувати зразком для сучасних керівників держави. Із порад, які він дав своїм синам, можна взяти приклад, якщо ми хочемо стати кращими лідерами або керівниками в своїй сфері. Розуміння важливості освіти, культури та науки, укладання мирних договорів та підтримка добрих стосунків з іншими країнами можуть допомогти керівництву держави забезпечувати благополуччя та процвітання

12.Книжка «Княжа Украïна» може бути актуальною для вивчення історії України, особливо періоду давньоруської історії. Вона дозволяє краще зрозуміти той час, життя та діяльність князів, військових та інших людей того періоду. З іншого боку, з огляду на те, що книжка написана понад сто років тому, її можна розглядати як продукт свого часу зі своїми відповідними характеристиками і поглядами на історію. Тому, хоча книжка може бути цікавою для дослідників та студентів історії, важливо розуміти її контекст та зважати на більш сучасні дослідження історії.


natalakidalova659: Спасибо
Похожие вопросы