Предмет: Українська література, автор: startimka2020

Літературний диктант:
1) Що таке казка-притча?
2) Як хлопчик-козопас потрапив у місто, де живуть яяни?
3) Чому дідок міг чути і відповідати хлопцю?
4) Яким способом вони вибралися з міста?
5) Яку нагороду отримав хлопець?
6) Сформулюйте повчальний зміст "Казки про яян".
7) Що вирішено зробити з говорющою рибою риб'ячим стадом?
8) Чому риба і чоловік подружилися?
9) Хто міг чути голос риби?
10) Які були стосунки у чоловіка з дружиною?
11) Що сталося з говорющою рибою?
12) сформулюйте повчальний зміст "Говорющої риби".

Ответы

Автор ответа: loxik14
0

Літературний диктант - це вид письмової роботи, який перевіряє знання учнів про художній текст і його особливості.

1) Казка-притча - це короткий художній твір, який має алегоричний сенс і повчальний характер. В казці-притчі часто зустрічаються персонажи-символи (люди, тварини, рослини тощо), які представляють певну ідею або якість.

2) Хлопчик-козопас потрапив у місто, де живуть яяни, коли шукав свою загублену козочку. Випадково в нього на шиї застрягла стара монета з портретом короля яян. Це була ознака того, що хлопчик належить до королевської родини.

3) Дедок мог чути и отвечать мальчику потому что он был один из последних людей которые умели говорить на человеческом языке. Он жил в месте где хранились старые книги и изучал их.

4) Вони вибралися з мiста за допомогою старого лiтаючого автомобiля який дедок знаходив i ремонтував. Вони полетiли до гiр де живуть люди i козочка хлопця.

5) Хлопець отримав нагороду у виглядi скарбiв i коштовностей якi були у лiтаючому автомобiлi. Також вiн отримав повагу i шану вiд людей за те що принiс iз собою дедока i книги.

6) Повчальний змист "Казки про яян" можна сформулювати так: Не треба боятися незвичного i незрозумiлого а треба бути цiкавим i вчитися новому. Також треба не забувати про своє походження i свою родину.

7) Рыб'ячим стадом было решено отпустить говорющую рыбку чтобы она не привлекала лишнего внимания и не подвергалась опасности от людей или других животных.

8) Рыба и человек подружились потому что они были одинокие и нуждались в общении и поддержке. Они также интересовались друг другом и узнавали новые вещи.

9. Голос риби міг слухати тільки чоловік який її підняв з води. Це була особлива здібність яку вона дала йому за те що він не з'їв її.

10) Стосунки у чоловіка з дружиною були не дуже гарні. Вона була жадібна і сварлива. Вона завжди вимагала від чоловіка більше грошей і речей. Вона не цінила його працю і не любила його.

11) Сталося з говорющою рыбою те що дружина чоловiка вирiшила продати її на базарi за великi грошi. Але коли вона показала рыбку покупцям то виявилось що рыбка перестала говорити. Тодi люди подумали що дружина обманює iх i стали кидатися на неї. Дружина у панiцi кинула рыбку назад у рiчку i там вона знову зустрiлася з чоловiком.

12) Повчальний змист "Говорющої риби" можна сформулювати так: Не треба бути жадібним і безсердечним а треба бути добрим і щирим. Також треба поважати i любити своїх друзів i супутників життя незалежно від того хто вони.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: olga47pwpwpwwow