Предмет: Физика,
автор: zverevvlades6
Літак масою 20 т летів протягом 1 год горизонтально зі сталою швидкістю
360 км/год. Сила тяги двигунів дорівнювала 10 кН. Визначте роботу, здійснену
за цих умов силою тяжіння. Уважайте, що прискорення вільного падіння
дорівнює 10 м/с2
.
andrzejstepan10:
Так зк літак летить то роботу здійснює двугун а сула тяжіння не здійснює роботи бо вона напрямлена під кутом 90 градусів і проекція переміщення на цю пряму 0 бо косинус 0
Ответы
Автор ответа:
3
Відповідь:
За формулою роботи:
W = F * s * cos(α),
де F - сила, s - відстань, α - кут між напрямком сили та напрямком руху.
У нашому випадку, напрямок руху горизонтальний, тому кут між напрямком руху та напрямком сили тяги дорівнює 0 градусів, тому cos(0) = 1.
Також використовуємо формулу шляху:
s = v * t,
де v - швидкість, t - час.
Знаходимо шлях, пройдений літаком за годину:
s = v * t = 360 км/год * 1 год * 1000 м/км = 360000 м.
Тепер розраховуємо роботу:
W = F * s * cos(α) = 20 000 кг * 10 м/с² * 360000 м * 1 = 7 200 000 000 Дж.
Отже, робота, здійснена силою тяжіння, дорівнює 7 200 000 000 Дж.
Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы,
автор: vikavavilova2104
Предмет: Геометрия,
автор: dgrigorenko70
Предмет: Математика,
автор: bekarystanovaalfia30
Предмет: История,
автор: Lalallalala1231
Предмет: Биология,
автор: salmanova56