Предмет: Физика,
автор: rostoffan2009
6. Чому дорівнює висота хмарочоса на Кловському узвозі Києва, якщо на першому
поверсі атмосферний тиск дорівнює 760 мм рт. ст., а на останньому – 747 мм рт. ст.
ДАНО И РОЗВЗОК
Ответы
Автор ответа:
2
Відповідь: висота хмарочоса на Кловському узвозі Києва дорівнює близько 97.4 м.
Пояснення:
Дано:
- атмосферний тиск на першому поверсі хмарочоса: p1 = 760 мм рт. ст.
- атмосферний тиск на останньому поверсі хмарочоса: p2 = 747 мм рт. ст.
Необхідно знайти висоту хмарочоса на Кловському узвозі Києва.
Розв'язок:
Використаємо формулу залежності атмосферного тиску від висоти, щоб знайти різницю висот між першим і останнім поверхами хмарочоса:
p1 = p0 * e^(-Mgh1/RT)
p2 = p0 * e^(-Mgh2/RT)
Розділимо другу формулу на першу, щоб отримати співвідношення між тиском на першому і останньому поверхах:
p2/p1 = e^(-Mg(h2-h1)/RT)
Тоді:
h2 - h1 = - RT/Mg * ln(p2/p1)
h2 - h1 = - 8.31 * 293 / (0.02897 * 9.81) * ln(747/760)
h2 - h1 =97.4 м
Похожие вопросы
Предмет: Физика,
автор: aim666992
Предмет: Немецкий язык,
автор: poinagranenko
Предмет: Математика,
автор: raushan9206
Предмет: Английский язык,
автор: aaaaalieva2005
Предмет: Музыка,
автор: grishabogdanov1689