Предмет: Химия,
автор: opanasetsalina
Дуже треба!!!
13.При нагріванні суміші мурашиної та оцтової кислот масою 13,6 г з надлишком
етанолу в присутності концентрованої сульфатної кислоти одержали суміш
естерів масою 20,6 г. Яка маса мурашиної кислоти вступила в реакцію?
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
У даній реакції мурашина та оцтова кислоти реагують з етанолом за наступною рівнянням реакції:
HCOOH + CH3COOH + 2C2H5OH -> CH3COOC2H5 + HCOOC2H5 + 2H2O
За умови надлишку етанолу, маса естерів буде залежати від маси кислот, що вступили в реакцію, а не від маси етанолу.
Знайдемо кількість молів естерів:
m(CH3COOC2H5 + HCOOC2H5) = 20.6 г
M(CH3COOC2H5 + HCOOC2H5) = 118.1 г/моль
n(CH3COOC2H5 + HCOOC2H5) = m/M = 20.6 г / 118.1 г/моль ≈ 0.1748 моль
Оскільки у рівнянні реакції 1 моль мурашиної кислоти дає 1 моль естерів, а 1 моль оцтової кислоти також дає 1 моль естерів, то загальна кількість молів кислот, які вступили в реакцію, дорівнює n(CH3COOC2H5 + HCOOC2H5) = 0.1748 моль.
Знайдемо масу мурашиної кислоти:
m(HCOOH) = n(HCOOH) × M(HCOOH) = 0.1748 моль × 46.03 г/моль ≈ 8.03 г
Отже, маса мурашиної кислоти, яка вступила в реакцію, становить близько 8.03 г.
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия,
автор: zemnuhovarsen3
Предмет: Английский язык,
автор: nurmasevnail
Предмет: Алгебра,
автор: dmitriy23155
Предмет: Химия,
автор: Аноним
Предмет: Алгебра,
автор: juliaip490