Предмет: Химия, автор: vyshgorodskayaal

Розрахуйте масу кислоти, що утворилася при взаємодії 3.36л сульфур
(ІV) оксиду з водою. Назвіть продукт реакції.


vyshgorodskayaal: Очень срочно !!!!!!

Ответы

Автор ответа: hominskaya3311
0

Ответ:

Реакція взаємодії сульфур (IV) оксиду з водою має наступний вигляд:

SO2 + H2O → H2SO3

За рівнянням реакції один моль сульфур (IV) оксиду реагує з одним моль води і утворюється один моль кислоти.

Об'єм сульфур (IV) оксиду можна перевести у моль за допомогою його густиною при стандартних умовах (1,43 г/л) і молярної маси (64 г/моль):

n(SO2) = V(SO2) * (1 л/1000 мл) * (1 моль/1,43 г) * (1 моль/64 г) = V(SO2) * 0.0156 моль/л

n(SO2) = 3.36 л * 0.0156 моль/л = 0.052416 моль

Так як за рівнянням реакції один моль сульфур (IV) оксиду утворює один моль кислоти, то кількість кислоти, яка утворилася, також дорівнює 0.052416 моль.

Маса кислоти дорівнює кількості кислоти, помноженій на її молярну масу:

m(H2SO3) = n(H2SO3) * M(H2SO3) = 0.052416 моль * 82.07 г/моль = 4.295 г

Отже, маса кислоти, що утворилася при взаємодії 3.36 л сульфур (IV) оксиду з водою, дорівнює 4.295 г, а продуктом реакції є сульфітна кислота (H2SO3).

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: kir252600