Предмет: Право, автор: ghyssisj

Ситуація 1.
Місце дії: альтанка власника приватної будівлі Шелеста. В альтанці сидить власник помешкання. У двір з дозволу власника приватного будинку заходить п’ятнадцятирічна Віолетта.
– Добрий день! Я прочитала оголошення, яке було наклеєне на електричному стовпі. У ньому вказано, що ви шукаєте хатню робітницю, яка б прибирала у житловому приміщенні та дворі, мила посуд, ходила в магазин за продуктами тощо. Я б хотіла запропонувати вам свої послуги.
– Так, я шукаю такого працівника, однак чи зможеш ти впоратися з такою роботою? Адже ти ще дитина. Скільки тобі років?
– П'ятнадцять.
–Так ти мабуть навчаєшся у школі?
– Ні, я навчаюся у професійному ліцеї, який розташований за 300 метрів від вашого помешкання, а від вас до будинку в якому я проживаю, не більше ніж півкілометра. Я таку відстань можу подолати за п’ять хвилин.
Навчання у нас проходять до чотирнадцятої години, а після того я вільна. Сподіваюся, що за півтора – дві години кожного дня, крім неділі, я б могла виконувати всю необхідну роботу.
– Ти у мене викликаєш довіру, однак я не знаю чи зможеш якісно виконувати всю роботу.
– Впевнена, що зможу, бо таку роботу я виконую змалку, оскільки моя мати уже п’ять років, як перебуває на заробітках за кордоном.
– Але я маю переконатися в тому, що ти здатна якісно виконувати свої трудові обов’язки. Тому давай домовимося наступним чином. Я тебе візьму на роботу на один місяць. Якщо ти працюватимеш належним чином, то ми з тобою укладемо безстроковий трудовий договір. Працювати ти будеш після занять у професійному ліцеї, щоб не пропускати уроків. Роботи не так багато, думаю що зможеш впоратися менше як за дві години. Платити я тобі буду погодинно, з розрахунку дві години на день. Можливо у якісь дні роботи буде трохи більше, а інколи трохи менше. Але я тобі буду платити за дві години щоденно. Перший місяць по 50 відсотків, а далі, якщо справлятимешся з обов’язками, то вдвічі більше. Гроші отримуватимеш щотижня. Тому якщо згодна, то приходи завтра на роботу.
– Я згодна. А ми не повинні якось оформити нашу домовленість?
– Та для чого нам ці формальності. Тобі головне заробити грошей, а мені - якісне виконання роботи.
– Дякую, тоді зустрінемось завтра.
Запитання для обговорення
1. Якою галуззю права регулюються правовідносини, які виникли між Шелестом і Віолеттою?
2. Які порушення норм трудового законодавства, що врегульовує працевлаштування неповнолітніх ви помітили у цій ситуації?

Ответы

Автор ответа: dimonchop
1

Відповідь:

1) Правові відносини, що виникли між Шелестом та Віолеттою, регулюються Законом про працю, який регулює трудові відносини між роботодавцями та працівниками.

2) У цій ситуації є ряд порушень норм трудового законодавства, які регулюють працевлаштування неповнолітніх:

- Віолетті лише 15 років, тобто вона не досягла встановленого законом віку. Відповідно до Закону про працю, вік прийняття на роботу – 16 років.

- Віолетта ще навчається, а це означає, що вона неповнолітня, яка підпадає під спеціальну категорію дитячої праці. Законом про працю встановлено, що неповнолітні можуть прийматися на певні види робіт і на певних умовах, що забезпечують їх безпеку і не перешкоджають навчанню.

- Розклад і умови роботи, запропоновані Шелестом, можуть не відповідати вимогам Закону про працю щодо дитячої праці. Закон обмежує кількість годин роботи неповнолітніх на день і на тиждень, а також види робіт, які вони можуть виконувати.

Таким чином, описана в сценарії ситуація може порушувати норми трудового законодавства, що регулюють працевлаштування неповнолітніх, і Шелест, і Віолетта можуть зазнати юридичних наслідків у разі невиконання ними закону.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Iskorka63
Предмет: Математика, автор: viktormotoliga