Предмет: Физика,
автор: darindd
Визначити опір ніхромового дроту площею поперечного перерізу 0,1 мм², якщо його маса 840 г.
будь ласка зробіть на листочку і розгорнутооо
darindd:
можете будь ласка, швидше, я справді не розумію як це виконуватися
Ответы
Автор ответа:
1
Для розв'язання цієї задачі необхідно знати значення питомого опору матеріалу, з якого виготовлений дріт. Допустим, що відомо, що питомий опір ніхрому при температурі 20°C дорівнює 1,0 × 10⁻⁶ Ом·м.
Спочатку знайдемо довжину дроту за його масою та площею поперечного перерізу:
маса дроту m = 840 г = 0,84 кг
площа поперечного перерізу S = 0,1 мм² = 1,0 × 10⁻⁷ м²
щільність ніхрому ρ = 8,9 г/см³ = 8,9 × 10³ кг/м³
довжина дроту L = m / (Sρ) = 0,84 / (1,0 × 10⁻⁷ × 8,9 × 10³) ≈ 945 м
Отже, довжина дроту дорівнює близько 945 м.
Для розрахунку опору дроту використаємо формулу:
R = ρL / S
де R - опір дроту, ρ - питомий опір матеріалу, L - довжина дроту, S - площа поперечного перерізу.
Підставляючи відомі значення, маємо:
R = (1,0 × 10⁻⁶) × 945 / (1,0 × 10⁻⁷) ≈ 9,45 Ом
Отже, опір ніхромового дроту дорівнює близько 9,45 Ом.
Спочатку знайдемо довжину дроту за його масою та площею поперечного перерізу:
маса дроту m = 840 г = 0,84 кг
площа поперечного перерізу S = 0,1 мм² = 1,0 × 10⁻⁷ м²
щільність ніхрому ρ = 8,9 г/см³ = 8,9 × 10³ кг/м³
довжина дроту L = m / (Sρ) = 0,84 / (1,0 × 10⁻⁷ × 8,9 × 10³) ≈ 945 м
Отже, довжина дроту дорівнює близько 945 м.
Для розрахунку опору дроту використаємо формулу:
R = ρL / S
де R - опір дроту, ρ - питомий опір матеріалу, L - довжина дроту, S - площа поперечного перерізу.
Підставляючи відомі значення, маємо:
R = (1,0 × 10⁻⁶) × 945 / (1,0 × 10⁻⁷) ≈ 9,45 Ом
Отже, опір ніхромового дроту дорівнює близько 9,45 Ом.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: fedorenkodarina077
Предмет: География,
автор: dvika4139
Предмет: Математика,
автор: madinaimas73
Предмет: Другие предметы,
автор: nurzhan1985
Предмет: История,
автор: panteneprov63