Твір на тему «Заповіт Ярослава Мудрого» (за літописними оповіданнями Олександра Олеся)
план твору-роздуму:
1. Хто такий Ярослав Мудрий?
2. Як змінився Київ за князювання Ярослава Мудрого?
3. Що заповів своїм синам Ярослав Мудрий?
4. Чи близькі слова із заповіту князя сучасному українському народу?
Ответы
Ответ:
1.Яросла́в Влади́мирович — князь ростовский, князь новгородский, великий князь киевский. Ярослав Владимирович — сын князя Владимира Святославича и полоцкой княжны Рогнеды Рогволодовны, отец, дед и дядя многих правителей Европы. При крещении был наречён Георгием.
2.За князювання Ярослава Мудрого Київ розширив свою територію, був обнесений високим валом з новими брамами, у місті піднявся храм Святої Софії, при ній відкрилася школа, створена перша бібліотека, побудовані інші храми та монастирі.
3.Перед смертю Ярослав зібрав синів та заповів їм жити у мирі та злагоді, проте нащадки князя не дотрималися батькових настанов.
4.На жаль, нащадки не виконали заповіту князя, тому довгий був шлях до незалежності нашої держави. Слова із заповіту «не сваріться, жийте в згоді» близькі сучасним українцям, адже разом ми переможемо.
1. Ярослав Мудрий - київський князь із династії Рюриковичів. Великий князь київський (1015–1018, 1019–1054).
1. За князювання Ярослава Мудрого Київ розширив свою територію, був обнесений високим валом з новими брамами, у місті піднявся храм Святої Софії, при ній відкрилася школа, створена перша бібліотека, побудовані інші храми та монастирі.
3. Перед смертю Ярослав зібрав синів та заповів їм жити у мирі та злагоді, проте нащадки князя не дотрималися батькових настанов
4. Так, всі слова, що були написані Ярославом Мудрим в його заповіті дуже близьки до сучасного українському народу, все що написано в заповіті вже давно хотять всі українці, жити мирно.