Предмет: Українська література, автор: marianikitenko1504

Укр мова, 5 класс, контрольная, срочно, 25 балов!!!

Тема уроку: "Контрольний письмовий твір-роздум у художньому стилі за колективно складеним планом на тему "Чому потрібно берегти природу?"

Зміст уроку:

І. Повторення вивченого про будову твору-роздуму:

Текст-роздум – висловлювання про причини подій.

Складові частини тексту-роздуму:

Теза – чітко сформульоване основне твердження;

Докази, аргументи – пояснювальна частина, доводи, що підтверджують тезу;

Висновок – аргументоване підтвердження тези.

ІІ. Підготовча робота до складання твору-роздуму:

- Опрацювання пам'ятки "Як працювати над складанням твору-роздуму"

1. Осмисліть тему майбутнього твору-роздуму.

2. Сформулюйте тезу, яка б відображала основну думку твору.

3. Тезу обов’язково треба проілюструвати прикладами або доказами.

4. Продумайте послідовність наведення аргументів (доказів). Теза може обґрунтовуватися безпосередньо або через спростування інших думок, протилежних тій, що доводиться.

5. Уживайте вставні слова і словосполучення по-перше, по-друге, на мою думку, по-моєму, наприклад, скажімо, отже, таким чином; речення Мені здається; Я гадаю; Можна навести приклад, які виступають засобами зв’язку між частинами роздуму.

6. Тезу, аргументи (докази) і висновок виділяйте в окремі абзаци.

7. Перевірте написане, виправте недоліки, перепишіть начисто.

- Обговорення теми твору та складання плану твору-роздуму:

Орієнтовний план

1. Берегти природу – обов’язок кожного. Чому?

2. Природа – це все, що нас оточує.

3. Стан природи – стан нашого здоров’я.

4. Знищити природу легко, а зберегти важко.

ІІІ. Самостійне написання твору-роздуму на тему "Чому потрібно берегти природу?" (обсяг - 1 стор.).
Дяку за увагу!)


ovchinnikovleva: БРАТ НЕ МНОГО ЛИ?

Ответы

Автор ответа: ovchinnikovleva
4

Відповідь:

Все навколо нас – частина неповторної природи, яку нам довірено охороняти і зберігати для майбутніх поколінь. На жаль, люди не завжди розуміють це, і внаслідок своєї діяльності часто завдають шкоди природі. Але чому ж потрібно берегти природу?

Природа – це не тільки краса і різноманіття, а й джерело життя. Вода, повітря, ґрунт, рослини, тварини – все це надзвичайно важливо для нашого існування. Якщо ми будемо забруднювати воду, забирати ліси, знищувати природні місця мешкання тварин, то ми зачепимо основи нашого власного життя. Тому ми повинні робити все можливе, щоб зберігати природу в її природному стані.

Але берегти природу – це не тільки заборона забруднювати річки, не вирубувати ліси і не будувати заводи у заповідних зонах. Це також означає, що ми повинні ставитися до природи з повагою і любов’ю. Ми можемо насаджувати дерева, доглядати за рослинами, допомагати тваринам і брати участь у захисті природи. Якщо ми візьмемо на себе відповідальність за природу, то зможемо зберегти її красу і різноманітність на майбутнє.

Крім того, бережлива поведінка в природі може мати позитивний вплив на наше здоров’я і настрій. Прогулянки в лісі, спостереження за птахами, збирання ягід – все це допомагає нам відпочити від рутини і стресу містського життя, знайти гармонію з собою і з природою.

Пояснення: Я СТАРАВСЯ. ПОСТАВ БУДЬ ЛАСКА 5 ЗІРОК.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: ilyagliba02
Предмет: Химия, автор: alinazarajskaa450
1. Чому сумішей у природі багато, а чистих речовин майже немає? 2. Для чого людям потрібні чисті речовини? Як їх отримати? 3. Які методи розділення сумішей можна використати для опріснення морської; очищення річкової води? 4. Чому метод відстоювання використовують, збираючи нафту з поверхні моря? - рiзний? 5. Чому дистильована вода будь-де має однаковий склад, а природна — Як розрізняють речовини за їхнім хімічним складом? Чим відрізняються суміші від складних речовин? У наведених реченнях виділене слово є назвою простої чи складної речовини: Молекула сірки складається з восьми атомів Сульфуру. Газ метан розкладається на вуглець та водень. 3) Сірководень можна добути взаємодією сірки з воднем. 4) Склад молекул озону та кисню відрізняється лише кількістю атомів Оксигену. 6. 7. 8. 1) 2) 9. Укажіть вміст кисню в повітрі за об'ємом. А 23,0% в 21,0% Б 85,8% Г 47,2% 10. Укажіть, який ряд містить лише формули оксидів. A KMnO4; Fe; H2O B FeO; Li2O; ZnO Б СО2; Н2О2; КОН Г CaO; HNO3; NO2 11. Укажіть, з яких речовин можна добути кисень. А H2O Г Н2О2 Б СО2 Д FeO B KMnO4 E PC15​
Предмет: Математика, автор: ludamiksonova