Обчисліть об'єм, масу та кількість речовини магній хлориду, якщо в реакції з хлоридною кислотою вступив магній оксид масою 27,3 г.
Ответы
Ответ:
Завдання досить не складне у рішенні. Але воно є досить затяжним
Объяснение:
Запишемо реакцію, що відбулась:
MgO + 2HCl → MgCl2 + H2O
Молярна маса MgO = 40,31 г/моль
Молярна маса HCl = 36,46 г/моль
Молярна маса MgCl2 = 95,21 г/моль
Знайдемо кількість речовини магній оксиду:
n(MgO) = m/M(MgO) = 27,3 г / 40,31 г/моль = 0,678 моль
За рівнянням реакції, 1 моль MgO утворює 1 моль MgCl2. Таким чином, кількість речовини MgCl2 дорівнює кількості речовини MgO:
n(MgCl2) = n(MgO) = 0,678 моль
Знайдемо масу MgCl2:
m(MgCl2) = n(MgCl2) × M(MgCl2) = 0,678 моль × 95,21 г/моль = 64,7 г
Знайдемо об'єм HCl (при стандартних умовах), який реагував з MgO:
V(HCl) = n(HCl) × Vм = n(HCl) × 22,4 л/моль = 2 × 0,678 моль × 22,4 л/моль = 30,2 л
Зважаючи на те, що HCl є рідинним при стандартних умовах, його масу можна знайти за допомогою щільності:
m(HCl) = ρ × V = 1,19 г/см³ × 30,2 л × 1000 см³/л = 36,0 г
Таким чином, об'єм HCl, який реагував з MgO, становить 30,2 л, маса утвореного MgCl2 дорівнює 64,7 г, а кількість речовини MgCl2 становить 0,678 моль.