Предмет: Литература, автор: lokackamaria

Критика суспільства та характеристика образів із п'єси "Ревізор" Гоголя
Допоможіть​

Ответы

Автор ответа: Anastasiachn
1
Городничий (Антон Антонович Сквозник-Дмухановский), вже постарілий на службі і дуже недурний по-своєму чоловік. Хоча і хабарник, але поводиться дуже солідно; навіть резонер; говорить ні голосно, ні тихо, ні багато, ні мало. Його кожне слово значне. Риси обличчя його грубі і жорсткі, як у всякого, хто почав службу з нижчих чинів. Перехід від страху до радості, від брутальності до зарозумілості досить швидкий, як у людини з грубо розвиненими схильностями душі. Він одягнений, за звичаєм, у своєму мундирі з петлицями і в ботфортах зі шпорами. Цей герой самовпевнений, грубий і деспотичний, але перед начальством запобігливо шанобливий. Його мрія «з часом … влізти в генерали». Городничий не зміг розпізнати брехню Хлестакова.

Іван Олександрович Хлестаков – чиновник з Петербурга, молодий чоловік років двадцяти трьох, тоненький, худенький; трохи глуповат і, як кажуть, без царя в голові, – один з тих людей яких в канцеляріях називають порожній. Говорить і діє без усякого міркування. Він не в змозі зосередити увагу на якій-небудь думці. Мова його уривчаста, і слова вилітають з вуст його абсолютно несподівано. Хлестаков бреше і сам вірить своїй брехні, так як прагне справити враження.

Осип – слуга Хлестакова, такий, як звичайно бувають слуги літніх років. Гворить поважно, любить  читати моралі для свого пана. Голос його завжди майже рівний, в розмові з паном приймає суворий, уривчастий і навіть грубий вираз. Він розумніший за свого пана, розуміє, що його прийняли за іншого і радить швидко тікати. Герою властива народна мудрість, він ніби й засуджує дії Хлестакова, але вже зіпсований впливом пана

Бобчинський і Добчинський – міські поміщики, схожі один на одного. Обидва низенькі, коротенькі, дуже цікаві; надзвичайно схожі один на одного; обидва з невеликими черевцями; обидва говорять скоромовками і надзвичайно багато допомагають жестами і руками. Добчинський трошки вище і сурйозніше Бобчинского, але Бобчинський розв’язніше і жвавіше Добчинского. Вони уособлюють убогість повітового побуту та інтересів


Ляпкін-Тяпкін, суддя, який нічого не розуміє в судових справах, але бере хабарі. Він прочитав п’ять або шість книг і тому трохи вільнодумний. Мисливець великий на здогади, і тому кожному слову своєму дає вагу. Його прізвище утворене від виразу «тяп-ляп» – сяк-так. Хлестаков каже про цього героя: «… в найсильнішому ступені моветон – погано вихований

Артемій Пилипович Земляника, піклувальник богоугодних закладів (лікарень, притулків). При ньому в лікарні люди «як мухи одужують». Він дуже товстий, неповороткий і незграбний чоловік, але при всьому тому проноза і шахрай. Дуже услужливий і метушливий. Його ніжне прізвище підкреслює підступність характеру – зробив донос на всіх чиновників міста. Хлестаков про героя пише: «… досконала свиня в ярмулці»


Ганна Андріївна – дружина городничого, провінційна кокетка, ще не зовсім літніх років. Дуже цікава і при нагоді виявляє марнославство. Бере іноді владу над чоловіком тому тільки, що той не знаходить, що відповідати їй; але влада ця поширюється тільки на дрібниці і полягає тільки в доганах і глузуваннях



Марія Антонівна – дочка городничого. Воня, як і матір мріє жити в Пербурзі.
Лука Лукич Хлопов – доглядач училищ, який нічого не розуміє в навчальному процесі. Його прізвище утворене від слова «хлоп» – слуга, холоп. Він заляканий чиновник; тремтить перед вищим чначальством.
Іван Кузьмич Шпекин, поштмейстер. Він читає всі листи «з цікавості», а найцікавіші залишає собі «на пам’ять». Хлестаков пише про героя: «мабуть, також, негідник п’є гірку»
Християн Іванович Гібнер, повітовий лікар; німець, ні слова не розуміє російською; Його прізвище утворене від слова «гинути», бо своїм лікуванням герой морить людей.
Федір Іванович Люлюков, Іван Лазаревич Растаковскій, Степан Іванович Коробкін – відставні чиновники, почесні особи в місті.
Степан Ілліч Уховертов, приватний пристав.
Свистунов, Пуговіцин, Держиморда – поліцейські.
Абдулін, купець.
Февронія Петрівна Пошлепкина, слесарша.
Мишка, слуга городничого.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: angelzanit2
Выявите смысловые и языковые особенности текста

Текст 1.
«Мать – земля, почему не падают горы, почему не разливаются озера, когда погибают такие люди, как Суванкул и Касым? Оба они – отец и сын – были великими хлеборобами. Мир извечно держится на таких людях, они его кормят, поят, а в войну они его защищают, они первые становятся воинами. Если бы не война, сколько бы еще дел сделали Суванкул и Касым, сколько бы людей одарили они плодами своего труда, сколько еще полей засеяли бы, сколько еще зерна намолотили бы. И сами сторицей вознагражденные трудами других, сколько еще радостей жизни увидели бы! Скажи мне мать – земля, скажи правду: могут ли люди жить без войны?» (Ч.Айтматов).
Текст 2.
Летчик-истребитель.
Летчик-истребитель в течение всего боя, с момента вылета и до возвращения на аэродром, находится в кабине один. Он должен решать (и порой мгновенно) множество задач.
Во-первых, поддерживать связь со своим напарником (истребители редко вылетают в одиночку).
Во-вторых, следить за воздушной обстановкой в небе и вокруг себя.
В-третьих, найти противника и не упускать его из виду до тех пор, пока не удастся занять выгодное положение уничтожить его, стреляя из пулеметов и пушек.
В-четвертых, следить за приборами, за поведением двигателя и самолета.
В-пятых, поддержать по радио связь с землей.
И почти все ему приходится делать одновременно. (По А.С. Яковлеву.)
Текст 3.
Нам иногда кажется, что в природе все просто и ясно. Например, мы считаем, что есть полезные звери и птицы, есть вредные. Мы все ненавидим комаров и мух, которые портят нам такое короткое наше лето.
Но давайте посмотрим с другой стороны. Если в лесу не будет надоедливых комаров и мух, птицам просто нечем будет питаться.
В природе все крепко-накрепко связано между собой. Надо хорошо знать ее законы, чтобы не наделать много бед». (По Ю.Дмитриеву.)
Предмет: История, автор: evgenijdemancuk58