СРОЧНООО!!!В МЕНЕ КОНТРОЛЬНА ПОТРІБНІ РОЗГОРНУТІ ВІДПОВІДІ!!! ХОЧ НА ОДНЕ ПИТАННЯ!!! СРОЧНОООО!! ДАЮ 50 БАЛІВ!!!!!!!
1. Чому запам'ятовуються образи хлопчиків творів В. Винниченка?
2. Які поетичні твори про дружбу, доброту,красу людського щастя ви вивчили?
3. Чого навчають образи творів Е. Андієвської?
Ответы
Ответ: в ранніх оповіданнях про дітей В. Винниченка: "Кумедія з Костем" і "Федько-халамидник". Письменник акцентує художню увагу на психологічних конфліктах, що, у свою чергу, зумовлює глибоке проникнення у внутрішній світ дитини, мотивацію логіки її поведінки. Здається, В. Винниченко навмисне вміщує своїх героїв у гострі драматичні ситуації, які виникають зовсім несподівано, і завдяки їм вони запам'ятовуються. Присутній в оповіданнях В. Винниченка і факт смерті головного героя, що було характерним для малої прози про дітей другої половини ХІХ століття. Смерть В. Винниченко розглядає як наслідок відчуження, самотності дитини, нерозуміння її оточенням. Байстрюк Кость ("Кумедія з Костем") помирає із міцно затисненим у кулачку недопалком панської цигарки - єдиним "скарбом", що дістався йому від батька. А найближче оточення хлопчика – панська челядь – не помічає трагедії передчасно обірваного життя людини і лише два тижні згадує на кухні "цю чудну кумедію з Костем. Автор кличе нас до милосердя, зачіпаючи найпотаємніші струни людської душі умілим добором словом Його герої ніби вихоплені на мить із реального життя, у якому ні до кого немає діла, у якому кожен сам по собі, відповідає лише за себе, хоча при цьому і залишається людиною. В. Винниченко не тільки досліджує внутрішній світ своїх маленьких героїв, але й відкриває його перед нами саме тоді, коли наступає критичний момент, коли емоції і відчуття персонажів сягають апогею. Така методика вибору ситуації, ракурсу зображення використовується не лише в оповіданнях про дітей, а й в усій його малій прозі: Герой однойменного оповідання Федько-халамидник ніколи не брехав і не любив зраджувати товаришів. Батько навіть давав йому за це гроші, таким чином стимулюючи синову чесність і порядність. Після випадку на річці, з'ясовуючи обставини купання хлопців серед криги, Толин батько також менше схильний довіряти власному синові, аніж Федькові. Тому сам Федько виносить собі вирок першою неправдою.
Здається, ніби автор упродовж твору докладає значних зусиль до того, щоб переконати читача у виняткових рисах своїх героїв. І коли ми вже точно знаємо, що Кость ніколи не плаче, а Федько ніколи не бреше, то тоді відразу стаємо свідками перших сліз і першої брехні. Такий прийом забезпечує максимум емоційної експресії, напружує і захоплює читача, залучає його до мистецької співпраці з автором
2.Ірина ЖИЛЕНКО. «Жар-Птиця», «Підкова», «Гном у буфеті» Поетичні роздуми про дружбу, доброту, красу, про людське щастя і шляхи до нього, про те, що може врятувати су-часний світ.
Объяснение: