Предмет: Українська мова, автор: Аноним

Перепишіть речення, розставляючи пропущені розділові знаки. Виконайте завдання.

1. Ми восени таки похожі хоч капельку на образ Божий звичайне що не всі, а так, хоч деякі (Т. Шевченко). 2. А єдиних слів на жаль було не сказано... (Б. Олійник). 3. Може десь у лісах ти чар-зілля шукала сонце-руту знайшла і мене зчарувала (В. Івасюк). 4. Певна річ про це не може й мови бути! (М. Холодний). 5. Здається часу і не гаю а не встигаю не всти- гаю (Л. Костенко). 6. Кажуть зранку буде завтра. Може брешуть. Може й ні (I. Жиленко). 7. Хіба я міг скажіть бути спокійним, коли їхав на якесь незвичайне, на якесь важливе та секретне завдання (Вс. Нестайко)

А. Поясніть пунктограми (усно).

Б. Надпишіть групи за значенням над вставними конструкціями.​

Ответы

Автор ответа: leshasarazhin
14

1. Ми восени таки похожі, хоч капельку, на образ Божий. Звичайне, що не всі, а так, хоч деякі. (постановка коми між прикметником і прислівником, розділення обставини місця)

2. А єдиних слів, на жаль, було не сказано... (постановка коми між вставним словом і основним присудком)

3. Може, десь у лісах ти чар-зілля шукала, сонце-руту знайшла і мене зчарувала. (постановка ком в простому реченні з трьома підметами)

4. Певна річ, про це не може й мови бути! (постановка коми між вставним словом і основним присудком)

5. Здається, часу і не гаю, а не встигаю, не встигаю. (постановка ком в складному реченні з побіжним і підрядним сполучниками)

6. Кажуть, зранку буде завтра. Може, брешуть. Може й ні. (постановка ком в складному реченні з розділовими сполучниками)

7. Хіба я міг, скажіть, бути спокійним, коли їхав на якесь незвичайне, на якесь важливе та секретне завдання? (постановка ком перед вставним словом та в кінці питального речення)

А. Пунктограми використовуються для позначення розділових знаків, коли їх не можна вставити в текст написаний одним рядком, наприклад, в електронних повідомленнях або на соціальних мережах.

Б.

Вставні слова (наприклад, може)

Вставні конструкції зі сполучниками (наприклад, хоч)

Вставні конструкції з обставинами (наприклад, на жаль)


Аноним: дякую!!!:)
leshasarazhin: можно коронку
Аноним: уже
leshasarazhin: дякую )
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: mskxkkddkd