Предмет: История, автор: irinamalinovska4

цікаві факти про взаємини кримськотатарського й українського народів !​

Ответы

Автор ответа: huninkay
1
Стосунки українців і кримських татар у добу революцій та національно-визвольних змагань 1917-1920 рр. вивчені істориками відносно непогано. Особливо 1917 рік - про цей період науковці говорять як про партнерство або союз українського і кримськотатарського національного рухів у справі перетворення території колишньої імперії Романових на демократичну федеративну республіку, в боротьбі за право народів на самовизначення і проти російського централізму.
Проте, можливо, існувала альтернатива їхньому партнерству, яку умовно можна назвати стратегічним союзництвом і яка, за певних обставин, могла б кардинально змінити долю України, кримськотатарського народу і всього Центрально-Східноєвропейського регіону у ХХ ст.
Стан двох народів напередодні 1917 р. мав певну типологічну схожість. Обидва втратили державність у другій половині ХVІІІ ст. (Російська імперія ліквідувала у 1764 р. Гетьманат, а у 1783 р. анексувала Кримське ханство), у ХІХ ст. вони розпочали і активно переходили культурницьку фазу творення модерних націй (символами і провідними постатями цього етапу були Тарас Шевченко та Ісмаїл Гаспринський), наприкінці ХІХ ст.-поч. ХХ ст. українці та кримські татари розпочинають політичну фазу націотворення.
Масовими ці процеси у обох народів в межах Росії, фактично, стали у 1917 р., а провідником національних проектів була, перш за все, інтелігенція. Здебільшого саме її представники розповсюджували в українських і кримськотатарських масах національні ідеї.
...Взаємодія українських національного руху і державних структур з кримськотатарським національним рухом у 1917-1920 рр. була найбільш наочною і до певної міри плідною у 1917-на поч.1918 р., коли вони відстоювали право народів на самовизначення і концепцію утворення Російської федеративної республіки.
Лютнева революція 1917 р. в Петрограді каталізувала розгортання національних рухів, а оголошення прав на свободу слова, друку, зібрань створило сприятливі умови для їх діяльності. В Україні з весни виникає значна кількість українських громад, рад, національних партій і організацій, деякі з них виходять з підпілля.
Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: pbukovskaa88
Предмет: Математика, автор: Аноним