Предмет: Химия, автор: juliashapor05

Який об'єм повітря з об'ємною часткою кисню 21% витратили на спалювання 2.04г вуглеводню, якщо продуктами горіння є вуглекислий газ і вода, загальна маса яких 10.2 г ?

Ответы

Автор ответа: dieicksk5194
1

Ответ:

Спочатку треба знайти масу кисню, необхідного для повного спалювання 2.04 г вуглеводню.

1 моль вуглеводню вимагає 1 моль кисню для повного спалювання. Молярна маса вуглеводню (СН₂) дорівнює 14 г/моль, тому маса 2.04 г СН₂ дорівнює:

2.04 г СН₂ / (14 г/моль) = 0.146 моль СН₂

Тому маса кисню, необхідного для повного спалювання, буде 0.146 моль x 1 моль O₂/1 моль СН₂ = 0.292 моль O₂.

Оскільки повітря містить 21% кисню, ми можемо використати це, щоб знайти об'єм повітря, необхідний для спалювання вуглеводню.

0.292 моль O₂ x (100 млн/21 млн) = 1.39 моль повітря

Отже, для спалювання 2.04 г вуглеводню потрібно 1.39 моль повітря, що відповідає об'єму 1.39 x 22.4 л/моль = 31.1 л повітря.

Удачі:D


juliashapor05: Дуже дякую :)
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: dhaja