Предмет: Химия, автор: Litvert

Розв'язати задачі:На цинк подіяли розчином сульфатної кислоти, при цьому виділився водень, об'ємом 67,2 л. Яка маса цинку вступила у реакцію? ДАМ 30 БАЛОВ!!!

Ответы

Автор ответа: lisweenv
1

Реакція між цинком та сульфатною кислотою може бути записана наступним чином:

Zn + H2SO4 → ZnSO4 + H2

За стехіометрією реакції, на кожну молекулу цинку відводиться одна молекула водню. Отже, кількість молекул водню, які виділилися в реакції, дорівнює 67.2 л.

Знаходимо кількість молей водню:

n(H2) = V / Vm = 67.2 л / 22.4 л/моль = 3 моль

Так як на кожну молекулу цинку відводиться одна молекула водню, то кількість молей цинку, який було використано, дорівнює також 3 моля.

Знаходимо масу цинку:

m(Zn) = n(Zn) * M(Zn) = 3 моль * 65.4 г/моль = 196.2 г

Отже, маса цинку, яка вступила у реакцію, дорівнює 196.2 г.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: vincesterdias02