Предмет: Физика,
автор: bogdangurev2277
Даю 90 балов можно скорей пожалуйста
Автобус, маса якого з повним навантаженням становить 15 т, рушае з місця з прискоренням 0,7 м/с2. Визначте силу тяги, якщо коефіцієнт опору руху дорівнює 0,03.
Діти, зверніть увагу! При розв'язуванні задачі використовуйте вказаний алгоритм с 221-222. Кожен крок алгоритму окремий бал. Малюнок обов'язково!!!
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
10620 Н
Объяснение:
Крок 1: Намагаємось знайти значення сили тяги.
Крок 2: Записуємо відомості з умови задачі:
m = 15 т = 15000 кг (маса автобуса з повним навантаженням)
a = 0,7 м/с^2 (прискорення автобуса)
k = 0,03 (коефіцієнт опору руху)
Крок 3: Використовуємо другий закон Ньютона, щоб знайти силу тяги:
F = ma + Fr,
де Fr - сила опору руху.
Крок 4: Знаходимо силу опору руху:
Fr = k * m * g,
де g - прискорення вільного падіння (9,8 м/с^2).
Fr = 0,03 * 15000 кг * 9,8 м/с^2 = 4410 Н.
Крок 5: Підставляємо знайдені значення у формулу для сили тяги:
F = ma + Fr = 15000 кг * 0,7 м/с^2 + 4410 Н = 10620 Н.
Отже, сила тяги, необхідна для руху автобуса з масою 15 т та коефіцієнтом опору руху 0,03, становить 10620 Н.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: artemoc2023
Предмет: Литература,
автор: yaroslavilienko
Предмет: Химия,
автор: annkutko1
Предмет: Физика,
автор: nikitinandry2006
Предмет: Українська мова,
автор: anna25552