Предмет: Физика, автор: NastikLoll

Помогите пожалуйста, срочно!
Розв’яжи задачу і запиши відповідь в одиницях вимірювання СІ, заокругливши до цілого.
При якій температурі середня квадратична швидкість руху молекул азоту дорівнює 943 м/с?

Ответы

Автор ответа: rominfak78
1

Ответ:

Середньоквадратична швидкість молекул азоту задається рівнянням:

v^2 = 3кТ / м

Де v-середня швидкість, k-постійна Больцмана, t-температура в Кельвінах і m - маса молекули азоту.

Маса молекули азоту становить 28 одиниць атомної маси (amu), що еквівалентно 4,65 х 10^-26 кг.

Отже, ми можемо перебудувати рівняння, щоб вирішити для T:

T = (m * v^2)/(3k)

Підключаючи задані значення, ми отримуємо:

T = (4,65 x 10^-26 кг * (943 м/сек)^2) / (3 * 1,38 x 10^-23 J / K)

T ≈ 104 K

Округляючи до найближчого цілого числа, відповідь така:

T = 104 K

Отже, при температурі приблизно 104 Кельвіна середньоквадратична швидкість молекул азоту дорівнює 943 м/с.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: aleshcamandarin
Предмет: Геометрия, автор: rlorgi