Знайти масу купрум (І) оксиду, який містить таку ж кількість
атомів, скільки їх міститься у 4,48л азоту (N 2 ). (7 балів)
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Для розв'язання цього завдання потрібно використати мольну кількість речовини і стехіометрію реакції.
1) Знайдемо мольну кількість азоту в 4,48 л:
Температура і тиск не вказані, тому за стандартних умов (0°С і 1 атм) об'єм 4,48 л відповідає мольній кількості:
n(N2) = V/P = 4.48/22.4 = 0.2 моль
2) Оскільки в задачі не вказано, яку саме реакцію використовувати, будемо припускати, що купрум (І) оксид утворюється з купруму (І) та кисню за рівнянням:
2 Cu + O2 → 2 Cu2O
Оскільки у рівнянні 2 молі міді реагують з 1 молем кисню, то для утворення n кількості молей купрум (І) оксиду потрібно:
n(Cu2O) = 2 * n(Cu) = 2 * n(O2)
3) Знайдемо мольну кількість кисню, яка потрібна для утворення Cu2O з Cu:
n(O2) = n(Cu2O) / 2
4) Знайдемо масу кисню, використовуючи мольну кількість та молярну масу кисню:
m(O2) = n(O2) * M(O2) = n(Cu2O) / 2 * 32 = n(Cu2O) * 16
5) Знайдемо масу Cu2O, використовуючи мольну кількість та молярну масу Cu2O:
m(Cu2O) = n(Cu2O) * M(Cu2O) = n(Cu2O) * 143.09
6) Підставимо значення n(Cu2O) з пункту 3:
m(Cu2O) = (n(Cu2O) / 2) * 143.09 = 0.5 * n(O2) * 143.09
7) Знайдемо масу купрум (І) оксиду, який містить таку ж кількість атомів, скільки їх міститься у 4,48л азоту:
m(Cu2O) = m(O2) = n(N2) * M(N2) = 0.2 * 28 = 5.6 г
Відповідь: 5.6 г.