Предмет: Физика,
автор: krispogorelova09
Два провідники опорами 4 Ом та 6 Ом підключили до джерела напругою 12 В. Знайти загальний опір, силу струму що протікає через кожен провідник та загальну силу струму в електричному колі, напругу на кінцях кожного провідника. Розглянути два варіанти: 1) З'єднання послідовне, 2) З'єднання паралельне.
Ответы
Автор ответа:
4
Дано:
R1=4 Ом;
R2=6 Ом;
U=12 B.
Розв'язання.
1 варіант. Резистори з'єднані послідовно.
Загальний опір буде дорівнювати:
Rзаг=R1+R2=4+6=10 Ом.
Загальний струм в колі Ізаг=U/Rзаг=12/10=1,2 А. Струми через перший та другий резистор рівні, і дорівнюють загальному струму в колі, тобто І1=І2=Ізаг=1,2 А.
Напруги U1 та U2 на резисторах R1 та R2 будуть рівними: U1=І1*R1=1,2*4=4,8 B; U2=I2*R2=1,2*6=7,2 В.
Другий варіант. Резистори з'єднані паралельно.
Rзаг=R1*R2/R1+R2=4*6/4+6=2,4 Ом.
U1=U2=Uзаг=12 В.
І1=U1/R1=12/4=3 A; I2=U2/R2=12/6=2 A;
Iзаг=I1+I2=U/Rзаг=12/2,4=5А.
Пояснення:
Похожие вопросы
Предмет: Биология,
автор: karrina1011
Предмет: Математика,
автор: sius99
Предмет: Геометрия,
автор: fiol90847
Предмет: Биология,
автор: ratasprof
Предмет: Информатика,
автор: Аноним