Предмет: Химия, автор: leonovamaria887

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА (полное решение)
Яка кількість речовини сульфатної кислоти піде на повну нейтралізацію суміші 20 г гідроксиду натрію та 14 г гідроксиду калію?​

Ответы

Автор ответа: llizavetax
1
Спочатку потрібно знайти мольну масу NaOH та KOH, щоб обчислити кількість речовини, що міститься в 20 г NaOH та 14 г KOH.

Молярна маса NaOH = 23 г/моль (атомна маса натрію) + 16 г/моль (молекулярна маса кисню) + 1 г/моль (молекулярна маса водню) = 40 г/моль.

Тому 20 г NaOH містить (20 г) / (40 г/моль) = 0.5 моль NaOH.

Аналогічно для KOH, молярна маса KOH = 39 г/моль (атомна маса калію) + 16 г/моль (молекулярна маса кисню) + 1 г/моль (молекулярна маса водню) = 56 г/моль.

Тому 14 г KOH містить (14 г) / (56 г/моль) = 0.25 моль KOH.

Для повної нейтралізації NaOH та KOH потрібно стільки ж моль H2SO4. Тому кількість речовини H2SO4, що потрібна для нейтралізації суміші, дорівнює сумі молей NaOH та KOH:

0.5 моль NaOH + 0.25 моль KOH = 0.75 моль H2SO4

Тепер можна обчислити масу H2SO4, використовуючи молярну масу H2SO4, яка дорівнює 98 г/моль:

Маса H2SO4 = 0.75 моль × 98 г/моль = 73.5 г

Отже, на повну нейтралізацію суміші 20 г NaOH та 14 г KOH піде 73.5 г сульфатної кислоти.
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: efendiyevaelnara543
Предмет: Алгебра, автор: koubejulia
Предмет: Литература, автор: gagekslol