Предмет: Биология, автор: pro228357

Заповни наведену

таблицю. Якщо Внутрішня будова молюсків

необхідно, звернись

до тексту на с. 52.

Система

Особливості будови

травна

органів

кровоносна

дихальна

• нервова

• видільна

• статева

Вторинна порожнина

СРОЧНО 100БАЛОВ
ПЖПЖПЖПЖПЖ

Приложения:

Ответы

Автор ответа: zolotovavuka
2

Ответ:

Травна: Рот оточений 2 роговими щелепами – верхньою та нижньою, що нагадують дзьоб папуги. Слина крім травних соків містить і отруту, що видко вбиває здобич.

Кровоносна: Молюски мають незамкнуту кровоносну систему (за винятком головоногих). Це означає, що кров тече не тільки по кровоносних судинах, а й у спеціальних порожнинах між органами, після чого кров знову збирається у судини і надходить у зябра або легені для збагачення киснем.

Дихальна: Молюски, що живуть у воді дихають зябрами, а наземні — легенями.

Деякі водні молюски (наприклад, прудовики) також дихають легенями, періодично піднімаючись до поверхні води, щоб вдихнути

Нервова: складається з декількох пар добре розвинених нервових вузлів, розташованих у різних частинах тіла, і нервів, що відходять від них. Така нервова система називається розкидано — вузлового типу.

Видільна: Органи виділення молюсків — одна або дві нирки, видільні отвори яких відкриваються у мантійну порожнину.

Статева: Молюски розмножуються виключно статевим шляхом. Більшість з них є роздільностатевими, але зустрічаються і гермафродити. Розмножуються молюски, відкладаючи запліднені яйця. Запліднення у молюсків буває зовнішнє (наприклад, у устриці і беззубки) і внутрішнє (у виноградного равлика).

Вторинна порожнина тіла: являє собою справжній, але значно редукований целом (заповнену рідиною порожнину тіла, вкриту серозною мембраною). Основний об'єм целому в них представлений міксоцелем, що є частиною незамкненої кровоносної системи.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: kaktys39
Предмет: Право, автор: uliabato
Предмет: Математика, автор: spulemoulay