визначте масову частку всіх елементів у спрлуці Li2SiO3
Ответы
У сполуці Li2SiO3 є три елемента: літій (Li), кремній (Si) та кисень (O).
Молярна маса Li2SiO3 складається з суми мас елементів, які входять до складу сполуки, в залежності від їх відносної кількості.
Масові числа елементів, необхідні для розрахунку молярної маси Li2SiO3:
Маса літію (Li) = 6,941 г/моль
Маса кремнію (Si) = 28,086 г/моль
Маса кисню (O) = 15,999 г/моль
Молярна маса Li2SiO3 = 2 x маса літію + маса кремнію + 3 x маса кисню
= (2 x 6,941 г/моль) + 28,086 г/моль + (3 x 15,999 г/моль)
= 109,938 г/моль
Тепер ми можемо визначити масову частку кожного елемента у сполуці:
Масова частка літію (Li) = (2 x маса літію / молярна маса Li2SiO3) x 100%
= (2 x 6,941 г/моль / 109,938 г/моль) x 100%
= 12,58%
Масова частка кремнію (Si) = (маса кремнію / молярна маса Li2SiO3) x 100%
= 28,086 г/моль / 109,938 г/моль x 100%
= 25,53%
Масова частка кисню (O) = (3 x маса кисню / молярна маса Li2SiO3) x 100%
= (3 x 15,999 г/моль / 109,938 г/моль) x 100%
= 61,89%
Отже, масова частка літію в сполуці Li2SiO3 становить 12,58%, масова частка кремнію - 25,53%, а масова частка кисню - 61,89%.