Предмет: Физика, автор: bogdantudoriv

Якоб має бути висота стовпа води у водонапірній башті щоб тиск води в крані на 5 поверсі був 200 КПа висота одного поверху 3м кран міститься на висоті 1м від підлоги

Ответы

Автор ответа: Sugarcolor
2

Відповідь:

20,4 м

Пояснення:

Для визначення висоти стовпа води у водонапірній башті можна скористатися формулою:

P = ρ * g * h

де:

  • P - тиск води;
  • ρ - щільність води;
  • g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,81 м/с²);
  • h - висота стовпа води.

Прийнявши щільність води 1000 кг/м³, можемо знайти висоту стовпа води за формулою:

h = P / (ρ * g)

Перетворимо відомі дані до СІ одиниць:

P = 200 кПа = 200000 Па

ρ = 1000 кг/м³

g = 9.81 м/с²

Враховуючи, що кран розташований на висоті 1 м від підлоги, маємо:

h = (P / (ρ * g)) + 1 м = (200000 Па / (1000 кг/м³ * 9.81 м/с²)) + 1 м ≈ 20,4 м

Отже, висота стовпа води в водонапірній башті має бути близько 20,4 м.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: kaktys39
Предмет: Право, автор: uliabato