Предмет: Физика,
автор: d7704715
Біля підніжжя Ейфелевої вежі тиск 754 мм рт. cт.
Який тиск зверху вежі, якщо її висота 324 м?
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Для розв'язання цієї задачі необхідно врахувати, що тиск у повітрі зменшується зі збільшенням висоти над рівнем моря. Це пов'язано з тим, що на висоті менше атмосфери над головою, тому тиск повітря знижується.
Існує кілька формул для розрахунку залежності тиску від висоти, однак найбільш точною є формула зворотного логарифму:
P = P₀ * exp(-h/H),
де P₀ - тиск на рівні моря, h - висота, H - шкала висоти атмосфери (приблизно 7 км).
В даному випадку ми маємо P₀ = 754 мм рт. ст., h = 324 м і H = 7 км.
P = 754 * exp(-324/7000) = 670 мм рт. ст. (приблизно)
Отже, тиск зверху вежі становить приблизно 670 мм рт. ст.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра,
автор: artemkaegorov6
Предмет: Русский язык,
автор: 123457666777774
Предмет: Литература,
автор: danisolo
Предмет: Математика,
автор: niker228
Предмет: Английский язык,
автор: astoria9393p44xvf