Предмет: Химия,
автор: sasavandolak
Для проведення реакції взято магній масою 12г та хлоридну кислоту в надлишку. Унаслідок реакції. виділився водень, який повністю використали на добування міді з купрум(ll) оксиду. Обчисліть масу міді, яку добули
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
хлоридною кислотою:
Mg + 2HCl -> MgCl2 + H2
За законом збереження маси, маса продуктів реакції повинна дорівнювати масі реагентів. Визначимо спочатку масу водню, який утворився:
m(H2) = n(H2) * M(H2) = n(Mg) * 1/2 * M(H2) = 0.5 * 12 г / 24.45 г/моль * 2.02 г/моль = 0.49 г
Так як водень повністю використали на добування міді, маса міді дорівнює масі купрум(ll) оксиду, що утворився з цього водню:
m(CuO) = n(CuO) * M(CuO) = n(H2) * M(CuO) / 2M(H2) = 0.49 г * 79.55 г/моль / 2 * 2.02 г/моль = 9.76 г
Отже, добули 9.76 г міді.
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: artemcrezy2000
Предмет: Литература,
автор: sjjdjevzuz
Предмет: Математика,
автор: w8smvqfkgh
Предмет: Математика,
автор: ekhilik975