Предмет: Физика, автор: mv895751

Какая сила действует на электрон, движущийся в однородном магнитном поле с индукцией 0,15 Тл со скоростью 70 000 км/с? Электрон движется под углом 60° к линиям магнитной индукции поля.

Ответы

Автор ответа: batutikq
1

Ответ:
на електрон діє сила -1,26 * 10^-14 Н, яка напрямлена перпендикулярно до вектора швидкості електрона та вектора магнітної індукції поля.

Объяснение:

Сила, що діє на електрон, що рухається в однорідному магнітному полі, визначається за формулою:

F = qvB*sin(θ)

де q - заряд електрона, v - швидкість руху електрона, B - магнітна індукція поля, θ - кут між вектором швидкості електрона та вектором магнітної індукції поля.

У даному випадку, заряд електрона q = -1,6 * 10^-19 Кл, швидкість v = 70 000 км/с = 7 * 10^7 м/с, магнітна індукція поля B = 0,15 Тл та кут між векторами становить θ = 60°.

Тоді, за підстановкою значень до формули, отримуємо:

F = -1,6 * 10^-19 Кл * 7 * 10^7 м/с * 0,15 Тл * sin(60°) ≈ -1,26 * 10^-14 Н

Отже, на електрон діє сила -1,26 * 10^-14 Н, яка напрямлена перпендикулярно до вектора швидкості електрона та вектора магнітної індукції поля.

Похожие вопросы