Предмет: История, автор: suxzzujkuu

1. Які події історії України спонукали автора (І.Мазепа) до написання поетичного твору "Дума"?..
2. Чи справедливі заклики автора,чи актуальні в сучасній Україні?

Ответы

Автор ответа: dendydoob
2

Ответ:

Поетичний твір "Дума" написав Іван Мазепа на початку XVIII століття. На той час Україна перебувала під владою Російської імперії, а українська еліта була поділена між проросійською та прозахідну установками. "Дума" була написана як відгук на катастрофічну ситуацію, що склалася на Україні, та відображала почуття болю, розчарування та відчуження від Російської імперії та зрадою української еліти.

Заклики автора "Думи" в теперішній час можуть сприйматися по-різному. З одного боку, українська нація зараз знаходиться в іншій політичній та соціальній ситуації, ідеали Івана Мазепи не обов'язково можуть відображати інтереси сучасної України. З іншого боку, Мазепа був прозахідно налаштованим гетьманом, який прагнув до незалежності та визволення України від влади Росії. У цьому аспекті, його ідеї можуть знайти своє місце в сучасному українському суспільстві, яке також прагне до самостійності та розвитку, збереження та підтримки національних традицій та культури. Однак, важливо зазначити, що Іван Мазепа був контроверсійною постаттю в історії України, його ідеї та вчинки стали об'єктом інтерпретації та дискусій. Отже, заклики автора можуть бути актуальними для окремих груп громадян України, однак не можуть бути універсальними для всього українського нарродк!

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: anastasiapuzyrnaya20
Предмет: Русский язык, автор: dranikperov
Предмет: Геометрия, автор: Turk228
Предмет: Литература, автор: mavinichenko2005
ДАЮ 100 БАЛЛОВ

РОМЕО И ДЖУЛЬЕТТА

1. Отразилась ли в трагедии новая трактовка человека, появившаяся в эпоху Возрождения?

2. Каким предстает человек в этот исторический период на страницах пьесы У. Шекспира?

3. Как вы поняли, в чем заключается основной конфликт трагедии Шекспира?

4. Почему, на ваш взгляд, сцена «на балконе» (акт 2, сцена 2), в которой происходит признание в любви героев, считается одним из центральных мест в трагедии У. Шекспира? В чем вы видите непреходящую красоту и глубину этой сцены?

5. Попытайтесь сопоставить свои впечатления с отзывом А. Пушкина


«Трагедия "Ромео и Джульетта", – писал А. С. Пушкин, – хотя слогом своим совершенно отделяется от известных его приемов, но она так явно входит в его драматическую систему и носит на себе так много следов вольной и широкой его кисти, что ее должно почесть сочинением Шекспира. В ней отразилась Италия, современная поэту, с ее климатом, страстями, праздниками, негой, сонетами, с ее роскошным языком, исполненным блеска и concetti».