Предмет: Химия, автор: itsdanissimo

ЧАСУ ДУЖЕ МАЛО БУДЬ ЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ Обчисліть масу солі, яка утвориться в результаті розчинення алюмінію масою 0,98 г у сульфатній кислоті.

Ответы

Автор ответа: Otch1m
2

Щоб вирішити це завдання, спочатку необхідно записати хімічну реакцію розчинення алюмінію у сульфатній кислоті:

2Al + 3H2SO4 → Al2(SO4)3 + 3H2

За цією реакцією, одна молекула алюмінію реагує з трьома молекулами сульфатної кислоти, утворюючи одну молекулу алюмінієвого сульфату та три молекули водню.

Знаючи масу алюмінію, можна визначити кількість молей цього металу:

m(Al) = 0,98 г

M(Al) = 26,98 г/моль

n(Al) = m(Al) / M(Al) = 0,98 г / 26,98 г/моль = 0,0363 моль

Так як згідно з рівнянням реакції, одна молекула алюмінію реагує з двома молекулами сульфатної кислоти, то кількість молей кислоти, що буде використана для реакції дорівнює 2 * 0,0363 моль = 0,0726 моль.

Тепер можна визначити масу алюмінієвого сульфату, який утвориться у результаті реакції:

M(Al2(SO4)3) = 342,15 г/моль

m(Al2(SO4)3) = n(Al) * M(Al2(SO4)3) = 0,0363 моль * 342,15 г/моль = 12,4 г

Отже, маса солі (алюмінієвого сульфату), яка утвориться в результаті розчинення алюмінію масою 0,98 г у сульфатній кислоті, дорівнює 12,4 г.


itsdanissimo: Дуже вам вдячна!!
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: anastasiapuzyrnaya20