порівняйте функції кореня і стебла
СРОЧНО ДАЮ 100 БАЛОВ
Ответы
Стебла бувають позитивно фототропними (ростуть у напрямку до світла), негативно геотропними (відростають від ґрунту) та негативно гідротропними, тоді як Коріння - позитивно геотропними, негативно фототропними (ростуть від світла).
Стебла несуть квітку, листя і бутони, але коріння - ні.
У стебел немає жодної верхівки пагона, скоріше стебла мають у кінцевій бруньці, у коренів - коренева шапка на верхівці кореня.
Стеблові волоски можуть бути одноклітинні або багатоклітинні і присутні по всьому стеблу, хоча в коренях одноклітинні кореневі волоски присутні в скупченні, за кореневою шапочкою.
Функція волосків стебла працює у запобіганні втрат води з поверхні стебла; вони мають товсті клітинні стінки і тривалий термін життя, ніж волоски, але навпаки, кореневі волоски працюють, поглинаючи мінерали та воду з ґрунту, у них тонкі клітинні стінки і недовговічні.
Стебла, як правило, зеленого кольору (на молодій стадії), тоді як колір коріння зазвичай білий і з часом стає темнішим.
Стебла володіють вузлами і міжвузлями, але коріння не мають.
Стеблові гілки поверхневі або екзогенні і розвиваються з пахвових бруньок; з іншого боку, кореневі гілки глибокі або ендогенні, хоча кореневі гілки не виникають з якоїсь конкретної ділянки.
Анатомічно в епідермальних клітинах стовбурів розрізані; функцією епідермісу є захист. У коренях епідермальні клітини не зрізаються, і тут функція епідермісу полягає в поглинанні води та поживних речовин.
У стовбуровому епідермісі молодого стебла має продихи, кора зазвичай вузька і диференційована на внутрішню, середню і зовнішню кору. У коренях продихів немає, а кора широка і недиференційована.
Хлоренхіма присутня у зовнішніх кортикальних клітинах стебел, але у коренях вона відсутня.
Гіподерміс присутній у стеблах, але не впізнаваний малюнок в ентодермі, хоча підшкірний отвір відсутній у коренях, а ентодерміс помітний і чіткий.
Персик багатошаровий (за наявності) і відіграє роль у вторинному потовщенні стебел, тоді як він є одноклітинним і відіграє роль у вторинному потовщенні коренів.
У стеблах судинні пучки бувають колатеральними і з'єднаними; Вторинний ріст судин присутній камбієм, який є як між-, так і внутрішньофасцикулярним. У коренях судинна тканина променева; Вторинний ріст судин, якщо він присутній, виникає з приводу циклу і кон'юнктивної паренхіми.
Ксилема є ендархом, а волокна присутні в ксилемі та флоемі в стеблах, тоді як Ксилем є екзархом, а волокна в ксилемі та флоемі відсутні в коренях.
Основна функція стебла полягає в фотосинтезі, зберіганні та транспортуванні мінералів та інших матеріалів до інших частин рослини. Основна функція кореня - кріплення, поглинання води, мінералів і солі.
Объяснение: