Предмет: Химия, автор: andreysvejencev

Задача:
Скільки катіонів металічного елементу міститься у порції кальцій ортофосфату масою 62 г?

Будь ласка з поясненням!

Ответы

Автор ответа: Аноним
1

Ответ:

Кальцій ортофосфат має формулу Ca3(PO4)2, що означає, що у ньому міститься 3 іони катіону кальцію (Ca2+) та 2 іони аніону фосфату (PO43-).

Знаючи масу кальцій ортофосфату, ми можемо визначити, скільки молів цього сполуки міститься у порції масою 62 г. Для цього потрібно розділити масу на молярну масу речовини:маса = 62 г

молярна маса Ca3(PO4)2 = 310.18 г/моль (молярні маси: Ca = 40.08 г/моль, P = 30.97 г/моль, O = 15.99 г/моль).молі речовини = маса / молярна маса

молі Ca3(PO4)2 = 62 г / 310.18 г/моль = 0.1998 моль

Оскільки у кожній молі кальцій ортофосфату міститься 3 іони катіону кальцію, то в усій порції (0.1998 моль) міститься:кількість іонів катіону кальцію = 0.1998 моль × 3 іони/моль = 0.5994 моль іонів Ca2+

Отже, у порції кальцій ортофосфату масою 62 г міститься 0.5994 моль іонів катіону кальцію.

Похожие вопросы
Предмет: Обществознание, автор: Аноним