Предмет: Физика, автор: lika19900

На коробці з ялинковою гірляндою написано, що вона складається з
лампочок опором 25 Ом кожна, розрахованих на силу струму 0,44 А. Скільки
таких лампочок треба з'єднати послідовно в гірлянду, щоб її можна було
приєднати до мережі

Ответы

Автор ответа: Мишкабаянов
2

Для того, щоб знайти кількість лампочок, потрібно визначити загальний опір гірлянди. Якщо всі лампочки з'єднані послідовно, то загальний опір гірлянди буде дорівнювати сумі опорів кожної лампочки:

R = R1 + R2 + ... + Rn, де R1, R2, ..., Rn - опори кожної лампочки.


За умовою, опір кожної лампочки дорівнює 25 Ом, тому загальний опір гірлянди буде:


R = 25 Ом * n, де n - кількість лампочок.


Закон Ома стверджує, що сила струму I через провідник пропорційна напрузі U і обернено пропорційна опору R: I = U / R. За умовою сила струму, яку може витримати кожна лампочка, дорівнює 0,44 А. Можна використати цей закон, щоб визначити максимальну напругу, яку може витримати кожна лампочка:


U = IR = (0.44 А) * (25 Ом) = 11 В.


Оскільки гірлянду можна підключати до мережі стандартної напруги 120 В, то необхідна кількість лампочок буде:


n = 120 В / 11 В ≈ 10.91,тобто потрібно з'єднати 11 лампочок послідовно в гірлянду, щоб її можна було приєднати до мережі.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: galkinov