Предмет: Химия, автор: gabala228

обчисліть кількість речовини нітратної кислоти що необхiдна для нейтралiзации купрум(II)гiдроксиду масою 9.8г

Ответы

Автор ответа: vkusnoedelo36
1

Купрум (II) гідроксид має формулу Cu(OH)2.

Щоб нейтралізувати цей гідроксид, нітратну кислоту (HNO3) реагує з ним у наступному співвідношенні:

Cu(OH)2 + 2HNO3 → Cu(NO3)2 + 2H2O

За рівнянням, на 1 моль Cu(OH)2 необхідно 2 моля HNO3.

Молярна маса Cu(OH)2 = 97,56 г/моль

Отже, кількість речовини Cu(OH)2 = маса / молярна маса = 9,8 г / 97,56 г/моль = 0,1003 моль.

Оскільки на 1 моль Cu(OH)2 потрібно 2 моля HNO3, то на реакцію потрібно 2 × 0,1003 моль = 0,2006 моль HNO3.

Молярна маса HNO3 = 63,01 г/моль.

Отже, маса HNO3, необхідна для нейтралізації Cu(OH)2 масою 9,8 г, дорівнює:

маса = кількість речовини × молярна маса = 0,2006 моль × 63,01 г/моль = 12,63 г.

Отже, необхідна кількість HNO3 дорівнює 12,63 г.

Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: cherkashinasofia0
Предмет: Физика, автор: Deuweyt