5 .Укажіть рядок з прислівниками, від яких можна утворити ступені порівняння: А)прекрасно, боляче, біло, зранку; Б)щоденно, міцно, вчора, виразно; В)по-німецьки, весело, помітно, зручно; Г)холодно, спокійно, сумлінно, врочисто.
6 Знайдіть рядок прислівників, які утворені префіксально-суфіксальним способом: А)по-батьківськи, по-доброму, замолоду, начисто; Б)останнє, ніжно, тихо, по-козацьки; В)по-моєму, наперекір, допізна, влітку; Г)ридма, жартома, босоніж, пішки.
7. Вкажіть рядок, в якому прислівники утворені від прислівників: А)по-перше, по-сусідськи, по-нашому, тихо; Б)назавжди, удвічі, позавчора, забагато; В)коли-небудь, щороку, нашвидку, по-ведмежи; Г) двічі, по-козацьки, найдорожче, всюди;
8. Вкажіть рядок, у якому вказані прислівники місця: А) звідусіль, угору, скрізь, навколо; Б)далеко, де-не-де, взимку, щороку; В) сьогодні, надзвичайно, згарячу, щодня; Г)удень, там, здавна, тепер;
9 Вкажіть рядок словосполучень із прислівниками: А)на зустріч з поетом, з гори крутої, в купі листя; Б)стати у слід, ударило щось у бік; В)зайди в перше село, у глиб лісу, в далечінь чудову; Г)надворі заметіль, ішов назустріч, вкупі виросли.
10. Позначте рядок, у якому всі слова прислівники, які треба писати через дефіс: А)рік/у/рік, раз/у/раз, день/у/день, час/ від/часу; Б)слово/в/слово, казна/де, рука/ в/руку, будь/як; В)один/по/одному, лице/в/лице, як/не/як, де/не/де; Г)аби/то, хтозна/скільки, по/перше, по/ вашому;
11. Знайдіть речення, у якому нема прислівників: А)Знайомі з дитинства рідні місця чомусь викликали сьогодні в дівчини ясний неспокій. Б)Глянула на горби, які височіли над рікою. В)Вони були голі, руді. Г) Ще малим дівчам вона блукала отут з подругами, купалась ось у тому загоні з похилою вербою.
12.Знайдіть речення, у якому є прислівник місця: А) Вони були голі, руді. Б)Ще малим дівчам вона блукала отут з подругами, купалась ось у тому загоні з похилою вербою. В) Глянула на горби, які височіли над рікою. Г)Знайомі з дитинства рідні місця чомусь викликали сьогодні в дівчини ясний неспокій.
( будь ласка допоможіть даю 25 балів насамперед дякую)
Ответы
Ответ:
5 Від прислівників, від яких можна утворити ступені порівняння, є в рядку В) по-німецьки, весело, помітно, зручно.
6 Прислівники, які утворені префіксально-суфіксальним способом, є в рядку А) по-батьківськи, по-доброму, замолоду, начисто.
7 Рядок, в якому прислівники утворені від прислівників, є в рядку Б) назавжди, удвічі, позавчора, забагато.
8 Рядок із прислівниками місця: А) звідусіль, угору, скрізь, навколо.
9 Рядок словосполучень із прислівниками: В) зайди в перше село, у глиб лісу, в далечінь чудову.
10 Рядок із прислівниками, які треба писати через дефіс: А) рік у рік, раз у раз, день у день, час від часу.
11 Речення, у якому нема прислівників: В) Вони були голі, руді.
12 Речення, у якому є прислівник місця: Б) Ще малим дівчам вона блукала отут з подругами, купалась ось у тому загоні з похилою вербою.
В) по-німецьки, весело, помітно, зручно.
А) по-батьківськи, по-доброму, замолоду, начисто.
А) по-перше, по-сусідськи, по-нашому, тихо.
Б) далеко, де-не-де, взимку, щороку.
А) на зустріч з поетом, з гори крутої, в купі листя.
А) рік-у-рік, раз-у-раз, день-у-день, час-від-часу.
Б) Ще малим дівчам вона блукала отут з подругами, купалась ось у тому загоні з похилою вербою.
В) Вони були голі, руді.
Пояснення: