Предмет: История, автор: kanterukruslana

Опрацюйте документ Nº 4-6 .Визначте , що вплинуло на збільшення українських публікацій у регіоні.Чи можна стверджувати що Галичина стала центром українського друкованого слова? Свою думку аргументуйте цитатами .

Ответы

Автор ответа: gromoboyudks
3

Ответ:

Збільшення українських публікацій у регіоні було обумовлено декількома чинниками. По-перше, це було пов'язано з підвищенням національної свідомості серед українського народу в кінці ХІХ - на початку ХХ століть. По-друге, це було можливо завдяки розвитку друкованої преси та зростанню читацької аудиторії. Нарешті, важливу роль в цьому процесі відіграли видатні культурні діячі, які підтримували та пропагували українську мову та культуру.

Щодо того, чи можна стверджувати, що Галичина стала центром українського друкованого слова, то це твердження має свої аргументи. На території Галичини з'явилося багато видань українською мовою, таких як газети, журнали, книги, альманахи та інші. Це було можливо завдяки підтримці влади, церкви та інтелігенції. Зокрема, Іван Франко, один з найвідоміших українських письменників, активно працював в Галичині і підтримував видання українською мовою. У своїй статті "Ідея національної культури" він писав: "Культура національна – то найперша з наших потреб, то наша згода, наша сила, наша краса, наша свобода, наша історія, наша мова".

Також, Михайло Грушевський, видатний історик та письменник, народився і жив у Галичині, і він теж докладав зусиль для підтримки української мови та культури. У своїй праці "Історія України-Русі" він писав про важливість національної свідомості і виховання національної культури серед українського народу.

Однак, варто зазначити, що Галичина не була єдиним центром українського друкованого слова. Українські видання з'являлися також у Києві, Харкові, Одесі та інших містах України. Наприклад, Микола Хвильовий, видатний український письменник, засновник журналу "Вапліте" та літературного гуртка "Плуг", працював у Києві та зміцнював українську літературу на Правобережжі. Також, у Харкові відбувалося видання українських газет, зокрема "Слово", яку засновав видатний український поет Іван Франко.

Отже, можна стверджувати, що Галичина займала провідну роль у збільшенні українських публікацій у регіоні, але в інших містах України також активно розвивалися українські видання та культура. Це свідчить про загальний процес підтримки національної свідомості та культури серед українського народу в кінці ХІХ - на початку ХХ століть.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: tsepkopolina52
Предмет: Русский язык, автор: so99999
Я часто ходил на охоту и теперь с удовольствием вспоминаю то весёлое
время, когда со мною чуть не каждый день случалось столько чудесных
историй.
Одна история была очень забавна.
Дело в том, что из окна моей спальни был виден обширный пруд, где
водилось очень много всякой дичи.
Однажды утром, подойдя к окну, я заметил на пруду диких уток.
Мигом схватил я ружьё и сломя голову выбежал из дому.
Но впопыхах, сбегая с лестницы, я ударился головою о дверь, да так
сильно, что из глаз у меня посыпались искры.
Это не остановило меня.
Я побежал дальше.
Вот, наконец, и пруд.
Прицеливаюсь в самую жирную утку, хочу выстрелить — и, к ужасу
моему, замечаю, что в ружье нет кремня. А без кремня невозможно стрелять.
Побежать домой за кремнём?
Но ведь утки могут улететь.Я печально опустил ружьё, проклиная свою
судьбу, и вдруг мне пришла в голову блестящая мысль.
Изо всей силы я ударил себя кулаком по правому глазу. Из глаза, конечно,
так и посыпались искры, и порох в то же мгновение вспыхнул.
Да! Порох вспыхнул, ружьё выстрелило, и я убил одним выстрелом
десять отличнейших уток.
Советую вам всякий раз, когда вы вздумаете развести огонь, добывать из
правого глаза такие же искры.
3 Определи основную мысль данного отрывка. Сформулируй ее и
запиши.