Предмет: Химия,
автор: artemmalenik775
Купрум(ll) гідроксид масою 19,6 г прореагував із сульфат кислотою масою 22 г. Обчисліть масу утвореної солі, назвіть сіль.
Ответы
Автор ответа:
0
Відповідь: m=32,1 г
Пояснення:
Складемо рівняння реакції між купрум(ll) гідроксидом та сульфатною кислотою:
Cu(OH)2 + H2SO4 -> CuSO4 + 2H2O
З рівняння видно, що 1 моль купрум(ll) гідроксиду утворює 1 моль купрум(ll) сульфату. Тому кількість молей купрум(ll) сульфату, утвореного у реакції, буде дорівнювати кількості молей купрум(ll) гідроксиду, який був використаний у реакції.
Кількість молей купрум(ll) гідроксиду:
n(Cu(OH)2) = m/M = 19,6 г / 97,5 г/моль ≈ 0,201 моль
Отже, кількість молей купрум(ll) сульфату, що утворився, дорівнює 0,201 моль.
Маса купрум(ll) сульфату:
m(CuSO4) = n(CuSO4) * M(CuSO4) = 0,201 моль * 159,6 г/моль ≈ 32,1 г
Отже, маса утвореної солі (купрум(ll) сульфату) дорівнює близько 32,1 г. Назва солі - Сульфат міді
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: margaritasviridova92
Предмет: Математика,
автор: dima191992
Предмет: Другие предметы,
автор: veronikafedorak239
Предмет: Английский язык,
автор: sauletkhanovaaminaa
Предмет: Другие предметы,
автор: homyak2405