Предмет: Химия, автор: nikita2008g

Сульфур(IV) оксид розчинили у воді. В результаті хімічної реакції утворилась сульфітна кислота. Обчисли об'єм сульфур(IV) оксиду, який вступить у взаємодію з 450 г води.

Відповідь запишичерез кому, з точністю до десятих. Наприклад: 14,5.

Відповідь: об'єм сульфур(IV) оксиду ___ л.

Ответы

Автор ответа: masya2312312321
2

Ответ:

Объяснение:

Запишемо рівняння хімічної реакції:

SO2 + H2O → H2SO3

За цим рівнянням, один молекула сульфур(IV) оксиду взаємодіє з однією молекулою води, утворюючи одну молекулу сульфітної кислоти.

Перетворимо масу води в об'єм, використовуючи її густину, яка дорівнює 1 г/мл (або 1000 кг/м^3):

450 г води ÷ 1000 кг/м^3 = 0,45 л води

Тепер обчислимо кількість речовини сульфур(IV) оксиду, яка потрібна для взаємодії з цією кількістю води:

n = m/M

де n - кількість речовини в молях, m - маса речовини в грамах, M - молярна маса речовини в г/моль.

M(SO2) = 64 г/моль

n(SO2) = m(SO2) / M(SO2) = 450 г / 64 г/моль ≈ 7,03 моль

Так як з рівняння видно, що одна молекула SO2 взаємодіє з однією молекулою H2O, то кількість молекул SO2 дорівнює кількості молекул H2SO3, яка утворилась:

n(H2SO3) = n(SO2) ≈ 7,03 моль

Тепер обчислимо об'єм H2SO3, який утворився, використовуючи масу та густину H2SO3. Густина H2SO3 дорівнює 1,4 г/мл (або 1400 кг/м^3):

m(H2SO3) = n(H2SO3) × M(H2SO3) = 7,03 моль × 98 г/моль = 688,94 г

V(H2SO3) = m(H2SO3) / ρ(H2SO3) = 688,94 г / 1400 кг/м^3 ≈ 0,49 л

Отже, об'єм сульфур(IV) оксиду, який вступить у взаємодію з 450 г води, дорівнює 0,45 л.

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: d4127353
Предмет: Математика, автор: zebabadalboeva
Предмет: Английский язык, автор: adilhanersultan6